Padel Magazyn - zaoferował nam już Frédéric Bertucat w pierwszej części artykuł o tym, jak wybrać rakietę łopatkową, Tutaj przegląda projekt rakiety, zastosowane materiały i jej wagę. Najbardziej perfekcjonista będzie w stanie wybrać wiosło z pełną wiedzą na temat faktów.
GŁÓWNE WYKORZYSTYWANE MATERIAŁY

LES_PRINCIPAUX_MATERIAUX_UTILISÉS

MATERIAŁY STOSOWANE DO RDZEŃ

Nazywane „GOMA” są piankami o różnych gęstościach, z których najczęściej używane są:
- EVA (octan winylu etylenu) i FOAM (pianka polietylenowa)

EVA jest pianką mikrokomórkową. Wykorzystywane ze względu na jego zdolność do szybkiego powrotu do stanu początkowego po uderzeniu, jego lekkość i niezachwianą strukturę w wysokich temperaturach.

PIANKA, bardziej miękka pianka niż EVA, jest używana głównie ze względu na jej wygodę i do rakiet śnieżnych z miękkimi włóknami na powierzchni głowy rakiety.

Którą piankę wybrać?

Gracze szukający MOCY wolą MIĘKKĄ MUZYKĘ ze względu na bardzo duże odkształcenie, a przeciwnie gracze szukający PRECYZJI wybierają pianę trudniejszą ze względu na niskie odkształcenie.

To trochę jak struna rakiety tenisowej: Niskie napięcie = MOC i Wysokie napięcie = DOKŁADNOŚĆ.

Uwaga, pianka nie jest jedynym silnikiem rakiety, ważne jest, aby towarzyszyło jej odpowiednie włókno w zależności od rodzaju poszukiwanej gry.
=> Miękka pianka + Elastyczne i reaktywne włókna = MOC
=> Twarda pianka + Sztywne włókna = PRECYZJA

WAGA

  • W przeciwnym razie nie ma standardowej wagi rakiet śnieżnych, odpowiedniej wagi dla każdego gracza, biorąc pod uwagę jego kondycję fizyczną i rodzaj gry.
  • Lekkie rakiety śnieżne (mniejsze niż 370grs) są łatwiejsze do poruszania się / manipulowania i refleksowania, znacznie szybciej, szczególnie podczas prowadzenia sieci.
  • Cięższe rakiety (większe niż 375gr) są najtrudniejsze do przenoszenia / obsługi (i większe zmęczenie ramion), ale te, które zapewniają największą moc w momencie uderzenia piłki.

Waga> 375grs = MOC ale trudniej kontrolować zmęczenie piłki i ramion

Waga między 370-375grs = kompromis w zakresie kontroli mocy

Waga <370grs = OBSŁUGA ale mniej mocy

BALANCE (rozkład masy)

Zbalansowana rakieta raczej w kierunku szyi przyniesie większą manewrowość (łatwiej wykonać strzały), ale moc będzie mniejsza.

Ciężar zamiast głowy rakiety zyska moc, ale jeśli poziom gry jest bardzo intensywny, ramię zmęczy się bardziej tam, gdzie istnieje ryzyko „łokcia tenisowego”.

PŁEĆ I WIEK

- Kobiety powinny grać z rakietami o masie od 340 do 370 gramów.

- Dla mężczyzn wchodzi 375 i 390 gram.

- Dzieci w wieku 5-10 będą wygodnie bawić się rakietami między 280 i 340 gramami.

ABY PODSUMOWAĆ ... ..

rakieta wagi padel

Frédéric Bertucat - Padel Magazyn
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.