To wspaniała historia dnia.

Od ponad tygodnia szaleje konflikt między armią rosyjską a Ukrainą, prowadząc do masowego wygnania ludności ukraińskiej do sąsiadów.

Podczas gdy miliony ludzi uciekły ze swoich krajów, aby schronić się głównie w Polsce, dzisiaj zatrzymamy się w Mołdawii.

Przypływ solidarności

Mołdawia, ten mały wschodni kraj dzielący granice z Ukrainą i Rumunią, również zdecydował się przyjść z pomocą tym uciekającym przed wojną ludziom.

Kilka struktur otworzyło już swoje drzwi dla ukraińskich uchodźców, takich jak gimnazja, kościoły, restauracje, ale ostatnio jest to klub padel stolicy, która włączyła się w ten wylew solidarności.

Rzeczywiście dynia kangura i Padel Klub zapewnił tym mężczyznom, kobietom i dzieciom zadaszenie z łóżkami w ich wybiegu.

„Kilka dni temu członkowie przybyli trenować w klubie i miały się odbyć zawody, ale postanowiliśmy zatrzymać wszystko, aby pomóc tym biednym ludziom, którzy nie mają innego wyjścia niż ucieczka z wojny”. zwierzył się nam Mihai Burciu, Prezes Federacji Padel z Mołdawii.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.