Reprezentacja Francji kobiet wygrywa z Meksykiem w Ćwierćfinał Mistrzostw Świata 2020 dzięki dwóm zwycięstwom podpisanym przez pary Collombon / Soubrie i Invernon / Ligi.

Pierwszy mecz bez problemu wygrały Alix Collombon i Charlotte Soubrie, które wiedziały, jak wykorzystać zaangażowanie i powagę, aby szybko rozprawić się z przeciwnikami. Zwycięstwo 6/0 6/0 w kolejce meczów grupowych dla Francuzów. Najwyraźniej różnica poziomów była zbyt ważna dla mieszkańców Ameryki Południowej, aby mieć nadzieję na lepsze w tym pierwszym meczu.

Collombon Soubrie Świat Katar 2020

Druga gra dała nam znacznie ciekawszy spektakl. Z jednej strony mieliśmy najlepszą meksykańską parę Cabrejas / De La Peña, az drugiej dwie nowe Fiona Ligi i Élodie Invernon. Po utknięciu w pierwszym secie Francuzi zdołali uratować 4 sety na 4/4.

Sfrustrowani, że przegapili te okazje, Meksykanie zaczynają popełniać więcej błędów, pospieszyć się. Francuzi z przekonaniem wykorzystują okazję, by pozwolić sobie na pierwszą rundę: 6/4.

Z tyłu kontynuują. Nie popełniając błędów, świetnie wykorzystują wolne warunki. Podczas gdy meksykańska lewica ma tendencję do zbytniego używania ciosu, Élodie Invernon wykazuje znacznie więcej cierpliwości i łączy zwycięskie strzały. Mobilna i agresywna Fiona Ligi robi krok naprzód, aby umożliwić Francji prowadzenie 4/0. Amerykanie z Ameryki Południowej będą mieli trochę dumy, ale nie na tyle, by zatrzymać trójkolorową maszynę, która wygra 6/4 6/2. Wspaniałe zwycięstwo Fiony i Élodie, które wspaniale świętują swoją pierwszą selekcję z Francją!

Ligi Invernon Francja Katar 2020

Francuzi zatem skasowali swój bilet do półfinału i już osiągnęli lepszy wynik niż w Paragwaju, gdzie zajęli piąte miejsce! Jutro zmierzą się z Hiszpanią, która logicznie nie przedstawiała szczegółów przeciwko Belgii.

W międzyczasie przyszedł czas na trzecią grę (bez stawki), w której Léa Godallier i Mai Vo przeciwstawiają się parze Escobar/Salazar.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !