Nada Majdoubi będzie mogła w tym roku po raz pierwszy wystartować w Mistrzostwach Francji padel. Szansa dla nas, żeby ją poznać.

Już stary we Francji

Padel Magazine : Nada Majdoubi jest wreszcie Francuzką. Zatem do zobaczenia wkrótce na Mistrzostwach Francji?!

No cóż, jak mówisz (śmiech). Tak, to wszystko, nadszedł długo wyczekiwany moment, cieszę się, że w końcu mogę wziąć udział w tych Mistrzostwach Francji, które od lat oglądam z daleka.

A jeśli chodzi o mój pierwszy udział, jesteśmy jedną z 12 automatycznie zakwalifikowanych par z Laurine (Bergaud), więc nie mogłam wymarzyć sobie lepiej!

Padel Magazine : Jesteś już jednym z stary we Francji: opowiedz nam trochę o swojej historii w padel i jak skończyłeś pracować Bullpadel.

Nada Majdoubi: Jestem w świecie padel od 2017 roku, więc tak, to zaczyna się dziać! Zacząłem stopniowo, łącząc tenis i padel, jusqu'à przełącznik całkowicie za padel w 2018.

Podczas studiów miałam okazję odbywać staże w różnych markach, co pozwoliło mi na zdobycie obecnego stanowiska Bullpadel z czego jestem bardzo zadowolony, to luksus móc łączyć pracę z pasją, jestem bardzo wdzięczny.

Mój duch rywalizacji oznacza, że ​​staram się w miarę możliwości kontynuować turnieje w granicach zdrowego rozsądku, aby utrzymać właściwą pozycję w rankingu, a przede wszystkim spędzić miłe chwile z dziewczynami, ponieważ tworzymy wspaniałe przyjaźnie.

Już nie mieszamy padel i wiosłować

PM: Gdyby w ewolucji trzeba było robić szczyty i klapy padel, co byś powiedział?

NM: Jeśli chodzi o szczyty, zauważalny jest znaczny wzrost, tj padel staje się coraz bardziej profesjonalna. Pamiętam, że kilka lat temu systematycznie myliliśmy padel z paddleboardingiem na wodzie, a teraz mieszanka prawie nie istnieje.

Zawsze na wierzchu możemy także porozmawiać o najważniejszych wydarzeniach organizowanych we Francji (takich jak Roland-Garros, WPT w Tuluzie, a teraz P2 w Bordeaux, a także o nadchodzących FIPach niemal wszędzie).

Konsekwencją tego profesjonalizmu jest to, że widzimy znacznie bardziej konkurencyjny i indywidualistyczny stan umysłu, a zatem inną mentalność w porównaniu z tym, kiedy zaczynałem…

PM: W Acapulco widzimy, że Francuzom na najwyższym poziomie jest obecnie ciężko. Jakie są Twoje odczucia na ten temat?

NM: Uważam, że obecność tak wielu francuskich par na tym turnieju i na innych jest już pozytywnym zjawiskiem Premier Padel Również. Ale tak naprawdę, jak wszędzie widać, konkurencja staje się coraz trudniejsza. Nie wspominając już o Hiszpanach, którzy są o krok przed nami, widzimy, że coraz więcej zawodników z innych krajów Europy (Włochy, Belgia, Szwecja, Portugalia itd.) jest obecnych na międzynarodowych turniejach.  

Jednak nasi francuscy mężczyźni i kobiety będą nadal mierzyć się ze wszystkimi tymi graczami, aby znaleźć miejsce wśród światowej elity.

Alternatywy dla Hiszpanii we Francji

PM: Widzimy wielu zawodników udających się do Hiszpanii, aby trenować i robić postępy. Czy myślisz, że w pewnym momencie gracze pozostaną we Francji?

NM: Odejście jest zjawiskiem coraz powszechniejszym. I to jest zrozumiałe, Hiszpania jest świątynią padel, więc dobrze jest chcieć się tam rozwijać i mierzyć się z najlepszymi graczami. To wspaniałe doświadczenie, jeśli możesz sobie na to pozwolić.

Uważam jednak, że we Francji mamy coraz więcej dobrej infrastruktury i dobrych trenerów, więc dlaczego nie dać szansy tej alternatywie, jadąc od czasu do czasu na międzynarodowe turnieje lub nawet okazjonalnie na treningi, aby grać z różnymi zawodnikami?

Wśród dziewcząt widzimy, że z jednej strony część zawodniczek narzeka, że ​​jest za mało turniejów, z drugiej zaś strony kluby, które mają trudności z dokończeniem swoich turniejów. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

NM: Tak, to rzeczywiście temat, który pojawia się bardzo często. Pewne jest, że jest nas znacznie mniej we Francji. Uważam również, że dziewczęta mają inny stosunek do rywalizacji niż mężczyźni: dziewczyny wolą grać dla zabawy.

W przypadku dziewcząt biorących udział w konkursach P1000,1500, 2000 i P1500 uważam, że tegoroczny kalendarz jest na tyle szeroki geograficznie, że wybór dokonywany jest automatycznie, faworyzując zawodniczki P2000 i P1000, a także pobliskie PXNUMX.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.