W czasach wznowienia działalności padel nie masz absolutnie żadnego prawa do narzekań ani do szukania wymówek. Poczekaj krótki tydzień i narysuj z tej listy.

Skarż się, znajdź wymówki, gdy źle gramy lub po prostu przegrywamy grę. Ludzka natura szuka parady, która usprawiedliwi porażkę.

Następnie padel wznawia się, jest świetnie. Zafunduj sobie, a przede wszystkim zadbaj o siebie po tak długim czasie bez uprawiania sportu o wysokiej intensywności. Ale ponieważ nasza naturalność szybko powraca do galopu, w ciągu tygodnia będziesz szukać nowych wymówek. Nie męcz się, czerp z tej listy niezawodnych wymówek.

  • Dawno nie grałem

Ok, dajemy ci to. Ale będziemy musieli trochę poczekać, zanim wydamy ten. Podczas pierwszego meczu będziesz mógł go wyjąć (nawet jeśli zwykle tak jest w przypadku wszystkich), ale potem zostanie ugotowany, będziesz musiał znaleźć inny.

  • To z powodu toru

Mogłoby to działać, jeśli zostałeś cały mecz lub przynajmniej jeden set po tej samej stronie toru. Ogólnie zmieniamy strony regularnie, więc ścieżka jest taka sama dla wszystkich. O ile nie jesteś obcy klubowi, otrzymasz fakt, że jeszcze nie przejąłeś orientacji, ale nie powinieneś też nadużywać ...

  • Miejsca mnie olśniewają

Daj spokój, przyznajemy ci, że jesteś trochę kruchy w oczach i że doszło do pewnych ciosów lub gangów, które skończyły się na miejscu. Ale to samo dotyczy pozostałych 3. Zastanów się, zanim to wyjmiesz. Nie działa na mecze na świeżym powietrzu o 10 rano…

  • Zwykle gram po lewej stronie

Rzadko jest odwrotnie. Gracze nie twierdzą, że przegrywają, ponieważ są przyzwyczajeni do właściwej gry. W meczach z nowymi partnerami możesz być zmuszony grać po stronie, którą wolisz najmniej, ale to nie jest powód do narzekań. Skorzystaj z okazji, aby się uczyć.

  • Przeciwnicy wciąż nas rozpraszali

Zdarza się i musisz sobie z tym poradzić. Są przeciwnicy, którzy chcą cię odciągnąć i wyciągnąć z gry w jakikolwiek sposób. Od Ciebie zależy, czy pozostaniesz zjednoczony ze swoim partnerem i poradzisz sobie z tymi sytuacjami ... podczas meczu, a nie później, nie ma sensu.

  • Mój partner nie miał dobrego dnia

Więc obwinianie partnera jest niewielkie. Okej, to najłatwiejsza wymówka i działa całkiem dobrze. Uważaj jednak, aby nie wyjąć go po każdej porażce, bo w końcu grasz sam.

  • To z powodu kul

Być może kulki, których będziesz używać, różnią się od tych, do których jesteś przyzwyczajony, że odbijają się bardziej lub mniej. Ale jest tak samo w przypadku 4. Te wymówki są ważne na początku meczu, ale nie można kontynuować tej uwagi po 3 haczykach, które zakończyły się w momencie remisu 10/8.

  • Nie byłem już w meczu, wsadzili mnie do lodówki

To prawda, że ​​granie w gry przyjazne nie jest zbyt miłe. Ale w turniejach zdarza się to często. Zamiast narzekać, spróbuj znaleźć parady, aby wziąć jeszcze kilka piłek i uwolnić swojego partnera.

  • Z tymi butami nie mogę grać dobrze

Co? Wiedziałeś, że przyszedłeś grać w padla i zakładasz buty, które sprawiają, że grasz źle, czy robisz to celowo czy co? Tak to jest, niektórzy ludzie mają buty do dobrej gry i buty do złej gry. Najgorsze jest to, że zakładają je na grę w padla i dziwią się z tobą, prawda?

Tam musisz przygotować się na następną porażkę. Skorzystaj z powrotu do zdrowia, skorzystaj z przyjaciół, baw się dobrze i pogratuluj zwycięzcom, następnym razem, gdy będziesz po drugiej stronie!

Z drugiej strony usuń to zdanie na zawsze: „To nie oni wygrali, ale my przegraliśmy…”

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.