W ten wtorek Nathana Courrina uczestniczył w FIP Rise Bourg-en-Bresse z Vivien Faure. Dwóch młodych zawodników przegrało już w pierwszej rundzie z hiszpańską parą Garcia/Nuñez Lopez, rozstawiony z 5. miejscem w kwalifikacjach. Pod koniec meczu, młody Francuz pełen nadziei wspominał swoją podróż w tym sezonie i swoje przyszłe ambicje.

Jego zmiana partnera

Dobrze jest zmieniać partnerów, ale ma to też swoje negatywne strony. W przypadku Toma [Mitjany] pod koniec nie mieliśmy już tych samych celów. Potem w grze już tak naprawdę nie dogadywaliśmy się. Jestem osobą, która naprawdę lubi iść do przodu i być dość agresywna. Lubi też zostawać z tyłu i się bronić.

Myślę, że dał mi wiele rzeczy, bezpieczną grę z tyłu i obronęt, kontrolował grę, a pod koniec chciałem pójść dalej i zaprezentować się dalej. Myślę, że dlatego przestaliśmy razem grać.

Potem pozostaje osobą, z którą bardzo dobrze się dogaduję. Ale zmiana partnerów pozwoliła mi zobaczyć też coś innego.

Jego recenzja roku

Dla mnie był to pierwszy prawdziwy rok na francuskim torze. To był pierwszy raz, kiedy opuściłem dom rodziców. Teraz biorę udział w turniejach, podróżuję, podczas gdy wcześniej nie podróżowałem dalej niż do Marsylii !

Na początku trzeba się trochę przyzwyczaić. Nowe życie w Lyonie, na początku było trochę skomplikowane, z nowym trenerem, nowymi ludźmi, nie znałem wielu osób. Jestem trochę nowym dzieckiem, młodym, więc znalezienie partnerów nie było na początku łatwe.

Następnie przybyłem do Lyonu jako 70-lateke Francuzie, mam 21 late. Zrobiłem spore postępy. Dzięki pobliskiej akademii mogłem dobrze trenować. Jest więc wiele rzeczy, które są naprawdę dobre na koniec roku. To bardzo dobry sezon, jestem zadowolony ze swojego poziomu gry, a teraz pozostaje tylko trenować, aby osiągnąć jeszcze lepszy poziom.

NATHAN COURRIN FIP RISE BOURG EN BRESSE

Jego doświadczenie w FIP Rise Bourg-en-Bresse

Myślę, że w naszym meczu stać nas na więcej. Oczywiście, jest to bardzo frustrujące. W pierwszym secie łamiemy się trochę głupio. Prowadzimy 40-0, popełniamy trzy głupie błędy, a oni mają mały sukces. Z tyłu mamy złoty punkt do przełamania, nie robimy tego.

Trochę frustrujące, ponieważ tutaj, we Francji, niekoniecznie jesteśmy przyzwyczajeni do puntos de oro. Oczywiście, gdy masz taki mecz, w którym tracisz sześć bramek, jest to trudne i frustrujące. Nawet w drugiej połowie prowadzimy 3:1, przełamujemy, gramy przeciętnie, jesteśmy załamani. Potem 4-4, break point, więcej tego nie powtórzymy na point de oro. Punkt meczowy, ponownie przegrywamy o złoty punkt.

Później, w meczu, nie jesteśmy już tak daleko. To zawodnicy, którzy trenują cały dzień, a my ich trzymamy. Szkoda. To był mimo wszystko dobry mecz, bo nie zagraliśmy źle. Vivien rozegrała dobry mecz, więc to dobrze.

Jego przyszłe cele

W przyszłym roku nie wiem jeszcze, z kim będę grać. Mam potencjalnych klientów i ludzi, z którymi rozmawiam.

Ambicją jest także zrobienie FIP-ów tak jak ja tam. Wykonaj kilka FIPów na arenie międzynarodowej, 10-15, ale nadal zamierzam pozostać na francuskim torze, ponieważ uważam, że jest on nadal bardzo ważny. Zrób jedno i drugie, nadal faworyzując Francję, i FIP, gdy nie jest zbyt daleko bo finansowo to też jest drogie.

Z tyłu głowy mam drużynę francuską. Zrobiłem to w juniorach, a teraz chciałbym to zrobić w seniorach. To byłoby niesamowite. Ale nie jestem gotowy. Myślę, że będziemy musieli poczekać kolejne 2-3 lata, aby osiągnąć poziom Team France.

Potem jest jeszcze wielu ludzi przed nami, wielu trenuje jak szaleni, aby osiągnąć ten cel. Ale to cel długoterminowy, bo nie chcę zastępować kogoś, kto ma wyższy poziom ode mnie.

Resztę FIP Rise Bourg-en-Bresse możesz śledzić na żywo Padel Magiczny telewizor :

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.