Po klęsce ze Szwecją, która nadszarpnęła ich morale, nasze Francuzki wciąż zdołały znaleźć się na pierwszym miejscu w swojej grupie na Mistrzostwach Świata w Dubaju. Tak, to możliwe, nawet jeśli wydaje się to szalone!

Chyba że podążasz Padel Magazine a w szczególności artykuł Jérôme'a Arnoux wyjaśniający bardzo małe szanse Francji zdobyć tę cenną przepustkę do „być może” dojścia do półfinału…

Szalony scenariusz!

Więc znajdujemy się w Scenariusz 3: Szwecja przegrywa 2/1.

Jednak Navarro i Girdo wygrali swój pierwszy mecz, ale za nim Brazylia wygrała w kolejnych 2 meczach.

Konsekwencja: trzy drużyny z grupy D, czyli Szwecja, Brazylia, a więc i Francja, ponoszą porażkę, co daje identyczną sumę 9 wygranych meczów.

Aby zdecydować między nimi, należało obliczyć liczbę wygranych setów i odjąć liczbę przegranych setów (mogło to zajść nawet w przypadku partii w przypadku remisu w liczeniu setów).

Ligi Martin na całym świecie padel

Francja na pole position

Francja jest pierwsza pod względem liczby wygranych setów / setów przegranych w 4 meczach:

• Francja 13
  • Szwecja 12
  • Brazylia 11

I możemy bardzo podziękować Fionie Ligi i Melissie Martin, które przegrały w trzech setach ze Szwedami. Zestaw, który jest więcej niż cenny!

Również cenne jest zwycięstwo w dwóch setach Léa Godallier i Lucile Pothier przeciwko 3. parze szwedzkiej, gdy spotkanie było już przegrane!

- To był mecz, który się na nic nie liczył, ale powiedzieliśmy, że musimy grać ostro, a Léa i Lucile były wzorowe.

Robin Haziza, trener reprezentacji Francji
drużyna francji światowe zwycięstwo 2022

Jak na anegdotę, Szwedzi zdobyli o jednego seta więcej niż Brazylia. Ten ostatni początkowo uważał się za zakwalifikowanego, ponieważ jest zwycięzcą bezpośredniej konfrontacji między tymi dwoma zespołami. Jednak FIP wycofał się w czwartek rano po skardze Szwedów, którzy ostatecznie zajęli 2 miejsce i awansowali do ćwierćfinału. Rzeczywiście, zasada head-to-head ma zastosowanie tylko wtedy, gdy dwie drużyny mają identyczny bilans setów; ale Szwecja zdobyła jednego seta więcej niż Brazylia…

Zamiast zostać wyeliminowanym lub nawet drugim i zmierzyć się z Argentyną w kwarcie, Francja widzi siebie na pierwszym miejscu w swojej puli i jutro zagra z Belgią.

Królewska droga do półfinałów naszych Francuzek? Zachowamy spokój, ponieważ najpierw musimy wygrać z Belgią, nawet jeśli Francja będzie arcyfaworytem. Jeśli tricolory dotrą do półfinału, możemy oczywiście mówić o udanym turnieju.

„Mieliśmy bardzo trudną grupę. Ostrzegałem wszystkich. Szwecja stała się silniejsza. Brazylijczycy zajęli 5. miejsce na poprzednich Mistrzostwach Świata.

Zaczęliśmy źle, przegrywając ze Szwecją 2:1. Ale z meczem przegranym w 3 setach, to oczywiście w końcu wiele się liczy. Léa i Lucile poszły na decydujący mecz, kiedy przegrywaliśmy 2/0.

Następnego dnia gramy z Brazylią. Tym razem wygraliśmy 2/1 w 2 setach, co pod koniec wieczoru będzie się liczyło jeszcze bardziej, gdy w końcówce wieczoru fiona i Méliss odnieśli zwycięstwo.

Francja zakończyła o jeden set więcej niż Szwecja, która zakończyła się jednym setem więcej niż Brazylia.

Z wyjątkiem tego, że Francja jest pierwsza, to bezpośrednie konfrontacje między dwoma równymi narodami mają pierwszeństwo. W tym przypadku to Brazylia pokonała Szwecję, Brazylia zajęła 2. miejsce. Szwecja, która nas pokonała, zajęła trzecie miejsce”.

Robin Haziza

[Zaktualizowano w czwartek 03 listopada 2022 o 09:45]

Ostatecznie, po spotkaniu działu sportowego FIP, Szwecja zajęła drugie miejsce w grupie i zmierzy się w czwartek z Argentyną. Rozczarowanie Brazylijczyków, którzy w końcu rozegrają mecze klasyfikacyjne.