To oczywiste, że to początek sezonu psuje nas kontrowersjami, ponieważ nowa decyzja sędziego wywołała niezgodę podczas meczu Galan/Chingotto - Goenaga/Zapata.

Jesteśmy w trzecim decydującym secie tego spotkania. Fede Chingotto serwuje i prowadzi 5/2, 30/0 obok Alejandro Galana. Kiedy Argentyńczyk serwuje, Enrique Goenaga i Teo Zapata ogłoszenie o usterce, w przeciwieństwie do sędziego... proszą o sędziowanie wideo.

Sędzia oczekuje zatem na instrukcje nagrania i po krótkiej chwili deklaruje przez mikrofon: „Z przeglądu wynika, że ​​nie mamy środków, aby podjąć decyzję. Dlatego decyzja arbitra jest aktualna."

Punkt dla Alejandro Galana i Federico Chingotto, które w związku z tym oferują siebie trzy piłki meczowe. Przy siatce Galan potwierdza, że ​​widział piłkę dobrze do Enrique Goenagi Teo Zapata skarży się sędziemu. To niczego nie zmienia i jest 40/0.

Mecz kończy się w następnym punkcie.

Ta scena wydaje się nieco surrealistyczna, gdy znamy środki stosowane na każdym turnieju. W każdym przypadku, Fede Chingotto i Ale Galan czują się dobrze. Kwalifikują się do swoich pierwszy w historii ćwierćfinał razem !

Znajdź program ćwierćfinału tutaj.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.