Od od 2 stycznia 2024 r. Nox będzie dystrybuowany we Francji przez Start Distrib: związek stworzony przez pasję do padel.

Wywiad z Kristina Clément, Jérôme Boronad, Christophe Peauger i François Rajnic.

Start Distrib, podmiot poświęcony wyłącznie Nox

Kristina Clément: NOX jest dziś jedną z największych marek na rynku padel na arenie międzynarodowej i jest w szczególności marką numer 1 w Hiszpanii, największym rynku padel na świecie. Naszym celem we Francji jest promowanie doskonałości naszych produktów, uznanej już przez Agustína Tapię, światowego lidera. Dlatego zdecydowaliśmy się na reorganizację naszej francuskiej dystrybucji, powierzając ją podmiotowi dedykowanemu wyłącznie Noxowi. Ta nowa organizacja polega na powierzeniu marki dystrybutorowi, który będzie miał swoje zapasy we Francji, co był w stanie zaoferować Start Distrib.

Od 2 stycznia firma ta zapewni wyłączną dystrybucję marki Nox na terenie Francji i Monako.

Kristina Clément z Jérôme’em Boronadem i dwoma menadżerami regionalnymi: François Rajniciem i Christophe’em Peaugerem
Kristina Clément z Jérôme’em Boronadem i dwoma menadżerami regionalnymi François Rajniciem i Christophe’em Peaugerem

Nox, oczywiste

Hieronim Boronad: Moja pasja do padel istnieje już od dłuższego czasu. Chcieliśmy z partnerem rozwinąć w naszej firmie oddział dystrybucyjny, który do tej pory skupiał się na handlu detalicznym. Spotkanie z Nox, marką doskonale wpisującą się w nasze wartości, było oczywiste.

2 menadżerów regionalnych dedykowanych marce

Hieronim Boronad: Naszym celem jest zharmonizowanie międzynarodowej doskonałości Nox z naszą lokalną wiedzą. Chcemy być jak najbliżej naszych klientów. Aby to osiągnąć, polegamy na naszych dwóch dedykowanych menedżerach regionalnych: François Rajnic na zachodzie i Christophe Peauger na wschodzie Francji.

Francois Rajnic: Mając 20 lat, jestem 156. francuskim graczem w rankingu Padel. Moja kariera sportowa i akademicka doprowadziła mnie do roli przedstawiciela marki sportowej. Kiedy Jérôme się ze mną skontaktował, skorzystałem z okazji, aby spełnić swoje marzenie, łącząc moje pragnienia zawodowe i pasję do padel.

Christophe Peauger: Mam 30-letnie doświadczenie, naznaczone duchem przedsiębiorczości oraz pasją do sportu i biznesu. Były tenisista z miejscami 5-6, przekształcony padel 10 lat temu i zajmował 115. miejsce. Propozycja Jérôme’a wydawała mi się oczywista.

François Rajnic
Christophe Peauger

Kontakty

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.