Podejrzewaliśmy, nie będzie padel na Igrzyskach Olimpijskich w 2028 r. Na razie nasz sport musi uzbroić się w cierpliwość i zadowolić się Igrzyskami Europejskimi.

Ci, którzy marzyli o zobaczeniu padel na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles może już przestać mieć nadzieję: tak się nie stanie.

W istocie zgodnie z oczekiwaniami, nie znajdziemy naszej dyscypliny wśród pięciu dodatkowych sportów, których integracja została ratyfikowana na początku tygodnia przez 141. Sesję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a którymi są:

  • baseball dla mężczyzn / softball dla kobiet
  • krykiet
  • rodzaj gry w hokeja
  • futbol flagowy
  • zdusić

Widzimy, że w tej amerykańskiej edycji faworyzowano amerykańskie sporty, takie jak baseball/softball, lacrosse i futbol flagowy. Nie zabraknie także krykieta, powszechnie uprawianego w krajach Wspólnoty Narodów i sportu numer 1 w Indiach.

Squash, dyscyplina ciesząca się od wielu lat popularnością wśród miłośników sportów rakietowych, po raz pierwszy od pięciu lat pojawi się zatem na igrzyskach olimpijskich. Czy dołączy do niego padel cztery lata później?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !