wśród nowości na 2021 rok w przewodniku po turniejach padel, wykonane przez FFT opcjonalne nagrody pieniężne za wydarzenia P250.

Krótko mówiąc: kluby decydują teraz, czy chcą oferować środki finansowe w swoich turniejach P250.

Zebraliśmy razem argumenty „za” i „przeciw”, aby pomóc Ci ukształtować swój pomysł.

Porównanie kategorii P25 / P100 / P250

Przed przedstawieniem wszystkich argumentów „za” i „przeciw” dotyczących modyfikacji zasad dotyczących turniejów padel P250, ważne jest, aby zrozumieć to porównanie oferowane przez przewodnik po konkursie FFT.

Po pierwsze, jest dobra wiadomość dla klubów, a mianowicie krótszy okres zatwierdzania. Mówiąc bardziej ogólnie, przypomina się, że liczba meczów dziennie jest większa, z bardzo interesującym wyjątkiem, jeśli gracze chcą rozegrać mecz poza zasadami.

Wyraźnie widzimy tutaj wnioski zgłoszone przez stowarzyszenie klubów padel prywatne, które zostały wysłuchane przez FFT.

Jeśli chodzi o różnice między pierwszymi trzema kategoriami turniejów, oto one:

Porównanie kategorii padel 2021

P250 z opcjonalną nagrodą pieniężną: „plusy”

Dla tych, którzy uważają, że to dobrze: proponuje się prawo do przyznania nagrody pieniężnej lub nie w zależności na przykład od sukcesu turnieju. Oto główne argumenty za:

  1. To dobra wiadomość dla klubów, które będą w stanie łatwiej zorganizować mecze P250, skupiające największą liczbę graczy, bez konieczności wpłacania 250 euro na nagrody pieniężne (kluby mogą je utrzymać, jeśli chcą).
  2. Może to zaoszczędzić klubom 250 € na nierentownych modelach biznesowych turniejów i jest to ważne.
  3. Na przykład klub może zastąpić te pieniądze proshopem.
  4. W przypadku problemu z tym turniejem P250 z powodu braku graczy, pozwala to uniknąć pracy ze stratą dla organizatorów i klubów. 
  5. System ten pomaga również zwiększyć liczbę turniejów P250, umożliwiając graczom zdobycie większej liczby punktów. 
  6. To umieści wszystkich w P250, szczególnie w naszych małych klubach, w których nie ma wielu dobrych graczy. 

Biorąc pod uwagę ten szczególny kryzys zdrowotny, możemy zrozumieć, że kluby i FFT szukają sposobu, aby uczynić te turnieje bardziej interesującymi.

Nie mówiąc o tym, a nawet jeśli tej opinii nie podzielają WSZYSCY zwolennicy opcjonalnej nagrody pieniężnej, niektórzy uważają, że to nowe rozporządzenie ostatecznie usunie P100.

Rzeczywiście, „nawet mniejszych graczy bardziej przyciąga światło P250 niż P100. Z mężczyznami możemy pokochać wypoczynek, lubimy zawody i porównujemy się z przyjaciółmi. Po co miałbym (jako klub) zawracać sobie głowę robieniem P100, skoro mogę zrobić P250, które spodoba się każdemu i chociaż rzeczywiście będę miał bardzo niewielu graczy w granicach 400 punktów.

Czy to koniec P100? Niektórzy zwolennicy „za” (a także ci, którzy są „przeciw” w tej kwestii) planują koniec P100 lub przynajmniej zainteresowanie, które ostatecznie „z czasem zanikają".

Jednak inne kluby i zawodnicy uważają, że „szkoda zepsuć architekturę, która była dobrze widoczna dla wszystkich".

„Wady” P250 z opcjonalnymi nagrodami pieniężnymi

Tych, którzy krytykują tę zmianę, jest również wielu, od graczy po określone kluby, po organizatorów, którzy uważają, że „zdekapituje P250 i zmusi ich do wprowadzenia P500, aby ulepszyć ich konkurencje".

Argument, że „pozwoli klubom zyskać więcej. Nie jest to takie oczywiste dla ambitnych klubów ” jesteśmy wyjaśnieni.

W ten sposób powiedziano nam, że P500 będzie w ten sposób bramą do turniejów z obowiązkową nagrodą pieniężną, poziomem ocenianym w tamtym czasie ”zbyt brutalny".

  • P250 2021 w porównaniu do BAC

Oto argumenty:

1- Ten nowy system P250 sprawi, że będzie mniej interesujący w prawie całej Francji. W końcu to jak BAC. Dziś nie jest to dużo warte. P250 i tak nie będzie wiele warte, cokolwiek powiemy od chwili, gdy jakikolwiek klub padelnawet ci, w których nie masz ani jednego gracza z pierwszej 400, otrzymają P250.

2- Nie robimy już P250 w zależności od poziomu, ale P250, aby zadowolić naszą społeczność graczy. Co jest oczywiście dobrą rzeczą. Chcę zadowolić moją społeczność. Ale tak naprawdę uważam, że to wstyd dla konkurencji, to trochę łamanie systemu, który działa. 

3- 250 € za główną kategorię naszych wydarzeń, to niewiele w porównaniu z tym, co może przynieść. Rozejrzyj się wokół, z tymi formułami P250 ekspresowymi na pół dnia, jest cudownie. Formuła została dobrze znaleziona ... z małą marchewką dla najlepszego, co oznacza różnicę w stosunku do P100. 

4. Po co oferować P100 w klubie w regionie mniej skoncentrowanym padel kiedy możesz zaoferować P250 i zadowolić swoich graczy, którzy nawet dla niektórych mogliby wziąć udział w swoim pierwszym turnieju padel w kategorii P250. 

  • "Z nich flagowe zawody, które są storpedowane miarką. szkoda"

Jest wiele argumentów ze strony graczy, klubów i organizatorów:

1- To ewolucja naszego systemu od dołu. Wiem, że mam kolegów, którzy nie są tego samego zdania. Ale z pewnością stała się ona kategorią królową naszego francuskiego systemu. Po co zadzierać z czymś, co działa?

2. P250 działają bardzo dobrze. Często jest zatłoczony, ta kategoria jest z pewnością najbardziej popularna. Oznacza to, że na tych turniejach są ludzie. 250 € nagrody pieniężnej odpowiada 12,5 graczom po 20 € lub 10 graczom po 25 €. A priori, jeśli turniej się powiedzie, klub w dużej mierze zwraca się na swoje wydatki. 

P100 i P250: stery turniejów padel - Prawda czy fałsz ?

Nasza opinia

FFT wykonał bardzo interesującą pracę, mierzoną dzisiejszymi liczbami. Ale dotykając nagrody pieniężnej dla P250 i czyniąc ją opcjonalną, to koniec P100 i P250, jakie znamy.

Naszym zdaniem kluby będą nadal oferować P100 dla ducha turnieju dla początkujących / średniozaawansowanych. Jednak niektórzy mówcy, z którymi rozmawialiśmy, jasno stwierdzili:Po co oferować P100, skoro mogę zaoferować P250 moim graczom? da im to więcej punktów i szkoda, gdyby poziom nie był taki jak P250 z 2020 roku".

Wszystko jest powiedziane w tym zdaniu.

Czy to dobrze, czy nie? Nie o to chodzi. FFT dokonuje strategicznego wyboru, oferując podłogę P250, która będzie mieszanką P100 i P250 i która pozwoli „kluby, aby uniknąć przegrania z nagrodą pieniężną”Powiedziano nam.

Zaskakujące jest to, że FFT zmierzy się w tym roku z dwiema kategoriami, które najlepiej funkcjonowały we Francji i które są jego największymi sukcesami w tworzeniu turniejów z P100 i P250. Czy nie mądrzej byłoby przemyśleć inne kategorie (P1000, P2000, P25)?

Czy naprawdę konieczna była zmiana P100 i P250? Czy FFT nie powinien był atakować kategorii, które działają gorzej? Czy jest to tylko koncesja FFT dla kandydujących klubów?

--------------------------------------------

NB1: Niektóre kluby, zawodnicy lub organizatorzy, którzy przedstawili nam swoją opinię, nie chcieli być wymieniani jako źródła. Dlatego usunęliśmy wszystkie źródła tego posta, aby zapobiec jego niezrównoważeniu.

NB2: Jeśli jest więcej argumentów przeciwko „przeciw” niż „za”, nie mamy z tym nic wspólnego. Po prostu zebraliśmy informacje, aby je Państwu przedstawić. Nie wahaj się wyrazić swojej opinii na ten temat, którą być może zajmiemy się w kolejnym poście.

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.