P1000 kobiet i mężczyzn zakończyło się w ten weekend w klubie My Center Palavas. Najlepsze rozstawienia cieszyły się uznaniem i stanowiły prawo w Hérault.

Ligi / Phaysouphanh z powagą i zastosowaniem

Finał kobiet P1000 Palavas

Przed finałem Fiona i Tiffany poddały się tylko w siedmiu meczach w trzech spotkaniach. W obliczu nasienia numer 2, Mélanie Ros i Amélie Detrivière, Ligi i Phaysouphanh po raz pierwszy surfowały z dobrym impetem w pierwszej rundzie. W międzyczasie Ros i Detriviere byli nieobliczalni i nie udało im się zdenerwować pierwszego rozstawienia turnieju. Pierwsza runda jest jednokierunkowa, Fiona i Tiffany obejmują prowadzenie i wygrywają pierwszego seta 6/2.

Po raz kolejny zbyt delikatne, Amélie i Mélanie są załamane i biegną za wynikiem. Ligi i Phaysouphanh następnie prowadzą 4/1 w drugiej rundzie i idą prosto po tytuł. Jednak rozstawiona z numerem 2 nie abdykowała, wbrew wszelkim przeciwnościom zrobiła sobie przerwę. Mélanie i Amélie szybko wracają do gry swoich przeciwników. Niestety ich przebudzenie nastąpiło późno i pomimo nieustających wysiłków Tiffany Phaysouphanh i Fiona Ligi zachowały powagę i spokój, wygrywając w dwóch setach: 6/2 i 6/4.

Statystyka końcowa kobiet P1000 Palavas

Tiffany Phaysouphanh dodaje piąty tytuł do swojej kolekcji w tym sezonie (wcześniej wygrywając w Albi, Sète, Toulon, Bandol i Palavas). Ten, który triumfował podczas ostatniego P1000 w Bandolu powiększa swoją szafę z trofeami tym razem o nowego partnera: Fiona Ligi. Co więcej, to zwycięstwo pozwala mu dorównać swojej zwykłej partnerce, Marie-Amélie Dardaine., który również odpadł 5 tytułów w tym sezonie (w Créteil, Albi, Sète, Toulon i Bandol).

Zwycięstwo, które cieszy Fiona Ligi. zawodnikowi z Perpignan nie udało się w tym sezonie zdobyć żadnego trofeum. Fiona kończy tym samym serię trzech porażek w finale w 2023 roku. Aspiruję do znalezienia niebieskiej koszulki od października przyszłego roku, potwierdza dojście do władzy dzięki temu zwycięstwu pod Palavas. Podczas gdy zawodnik klubu Mas przygotowuje się do zasłużonych wakacji, wciąż czeka na potwierdzenie od kolegi z drużyny na P2000 w Colomiers, biorąc pod uwagę niedostępność Laury Clergue.

Le Panse / Ayuso: realizm mistrzów

Loic Le Panse – Quentin Ayuso Palavas

Podobnie jak w półfinale, Norman Sanchez i Damien Bayard spóźnili się na start meczu. Od pierwszych wymian Quentin Ayuso i Loïc Le Panse narzucili swój rytm, szybko przejmując stery tego finału. Po raz kolejny Loïc zachwyca publiczność swoim charakterystycznym rozmachem i walecznością. Szybko Le Panse i Ayuso prowadzą 3/0 w pierwszej rundzie. Z tyłu debaty są wyrównane i pomimo dwóch okazji do przerwy, Norman Sanchez i Damien Bayard nie zdołali zdobyć punktów, tracąc tym samym pierwszego seta 6:3.

Loic Le Panse – Quentin Ayuso – finał – Sanchez – Bayard

Drugi set przebiegał po tej samej trajektorii, co koniec pierwszego seta, w którym żadna z drużyn nie zdołała przechwycić serwisu przeciwnika. Chociaż Le Panse i Ayuso nadal grozili, stwarzając kilka okazji do przełamania, Quentin i Norman trzymali się.. Jednak po raz kolejny rozstawione z numerem 1 przyspieszyły w odpowiednim momencie i przerwały grę przy stanie 5:4.

Myślimy wtedy, że Norman i Damien nie wrócą, ale wbrew wszelkim przeciwnościom obaj gracze otrzymują dwa punkty przerwania przy 15/40. W ostatniej grze szaleństwa, dwie pary idą cios za cios, Loïc i Quentin zaoszczędzą wówczas 6 punktów przerwania. Norman Sanchez i Damien Bayard nie wykorzystują swoich szans. Pierwszy punkt meczowy Le Panse i Ayuso jest dobry, zwycięstwo w dwóch setach 6/3 6/4.

O swoich ośmiu szansach na przerwę, Norman Sanchez i Damien Bayard również nie zdołali się nawrócić : zestaw 1 – (0/2); zestaw 2 – (0/6). Le Panse i Ayuso pokazali realizm w pierwszej rundzie: set 1 – (1/1); zestaw 2 – (1/5).

P1000 Palavas ostatni stat men

Quentin Ayuso i Loïc Le Panse rozegrali solidny turniej w Palavas. Rozstawiony z numerem 1 nie stracił ani jednego seta. Z powagą logicznie narzucają się ziemi Hérault i szanują swoją rangę. Po zaskoczeniu P1500 w duecie z Nicolasem Trancartem, Loïc był w stanie znakomicie odbić się w Palavas. Jeszcze raz 37-latek zademonstrował pełen zakres swojej techniki i charakterystycznego dotyku, które wciąż są tak samo skuteczne jak zawsze.

Nieco bardziej dyskretny w tym finale „metronom” Quentin Ayuso mimo to wyprodukował solidny turniej, naznaczony w szczególności przez niezwykły występ w ćwierćfinale przeciwko Hugounenq i Delvienne, TS5. Zwycięstwo w Palavas zakończyło serię trzech kolejnych porażek w finale Quentina (Esprit Padel, Béziers i P1500 w Sète) w tym sezonie.

Możesz ponownie przeżyć finały na kanale Padel Magazine TV.