Le padel przeżywa błyskawiczny wzrost w USA wraz z rosnącą popularnością pickleballu, kolejnego sportu rakietowego, który zyskuje na popularności w tym kraju. Nic dziwnego, że możesz teraz grać w wielu lokalizacjach.

Wschodnie wybrzeże USA: tętniące życiem epicentrum padel

Wschodnie wybrzeże USA to ok prawdziwe epicentrum dla padel. Na Florydzie, Wynwood Padel Klub à Miami wyróżnia się jak największy klub w padel Stany Zjednoczone. Avec 8 utworów, profesjonalny sklep, restauracja/kawiarnia, strefa relaksu i taras z zapierającym dech w piersiach widokiem na zachód słońca, ten klub oferuje pełne doświadczenie dla miłośników padel.

Nie zapominamy także o Sarah Vande Berg tenis i centrum odnowy biologicznej, wspaniały ośrodek położony w Zephyrhills, który oferuje padel, tenis, pickleball, siatkówka plażowa i tenis plażowy, centrum treningu siłowego, dobre samopoczucie i fitness…

À I Love New York, Padel Dom tworzy historię, będąc pierwszym centrum padel z miasta. Z 4 kortów de padel profesjonalna jakość, ekstrawagancki niebieski kolor i elegancki, nowoczesny wygląd całości, Padel Haus to klejnot dla graczy padel W Nowym Jorku.

Inne znane kluby na wschodnim wybrzeżu to m.in Klub rakietowy Matrix w Lowell, Arkansas, oferując doświadczenie padel wyjątkowy w kontekście fitnessu i dobrego samopoczucia. W Connecticut, Dom Sportowy à Norwalk to kolejny dynamiczny ośrodek ds padel, przyciągając rosnącą społeczność graczy.

Wreszcie Pensylwania, PADELfia w Filadelfii jest klubem padel kwitnący, oferujący nowoczesne udogodnienia i przyjazna atmosfera dla graczy na każdym poziomie.

Wejście do Wynwood padel klub
Wynwooda padel klub

Zachodnie wybrzeże USA: żyzny grunt dla ekspansji padel

Na zachodnim wybrzeżu liczba klubów padel jest skromniejszy, ale ich wpływ jest znaczący. W California, Król Padel w San Diego wyróżnia się swoim 6 utworów padel i 6 kortów do gry w pickleball, oferując pełne wrażeń miłośnikom tych sportów. Oprócz kortów klub posiada m.in Strefa jogi i masażu, idealne na relaks po meczu.

Wśród najbardziej charakterystycznych klubów na zachodnim wybrzeżu znajdujemy Taktyka Padel Centrum à San Diego, Zatoka Padel et Park Padel à San Francisco, który oferuje nowoczesne udogodnienia i dynamiczną atmosferę. W Arizona, PadelAZ à Tucson nadal jest pionier, przedstawiając padel do nowej publiczności z pasją i innowacją.

Dwór klubowy Król padel do USA
Pickleball i padel razem u króla Padel

Obiecujące liczby na przyszłość padel do USA

Ponieważ nasz ostatni artykuł na ten temat, wzrost padel w USA nasiliło się. Według artykuł z Padel Wysoki, Marcosa Del Pilara, kluczowy gracz w rozwoju padel w USA wspomina o liczbie kortów tenisowych padel znacznie wzrosła, do ok 320 w całym kraju.

Ta szybka ekspansja odzwierciedla rosnącą atrakcyjność padel, sportu, który przekonuje swoją dostępnością i aspektem społecznym.

Przyszłość padel aux USA charakteryzuje się optymistycznymi prognozami. Zawsze wg Marcosa Del Pilara, moglibyśmy skierować się w stronę 20 000 kortów i 15 milionów graczy do 2030 roku. Innymi słowy, padel wydaje się na dobrej drodze, aby stać się podstawą amerykańskiego krajobrazu sportowego.

Liczby te, wzmocnione inicjatywami takimi jak Pro Padel League, pokaż, że padel to nie tylko zjawisko mody, ale sport o potencjale zrównoważonego wzrostu.

Chociaż niektóre stany w USA są wciąż w fazie odkrywania padel, ogólny trend wskazuje a Szybki rozwój w tych regionach.

Dzięki obecnemu rozwojowi i rosnącemu wsparciu ze strony społeczności sportowych i inwestorów, firma padel jest na dobrej drodze ugruntować swoją pozycję głównego sportu aux USA, obok pikle która w ostatnich latach odnotowała gwałtowny wzrost.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.