Uchwyty i uchwyty powstają na uchwycie naszej palety. Dlaczego i jak z nich korzystać, aby nasza gra była jak najbardziej wydajna?

Dla tych, którzy nigdy nie używali uchwytu ani nadgarstka, są to bandaże, które nakłada się na uchwyt naszej palety. Są one ułożone od końca rączki w kierunku środka palety, wszystkie plastikowe są usuwane, taśma klejąca nakładana na końcu, aby utrzymać wszystko.

Palas są sprzedawane z oryginalnym uchwytem. Ten uchwyt, jeśli nie jest chroniony, szybko ulega degradacji w wyniku tarcia, a zwłaszcza potu.

W przeciwieństwie do tenisa, padel przy zakupie rakiety nie ma możliwości wyboru grubości rękojeści. Standardowy rozmiar, który niekoniecznie jest odpowiedni dla wszystkich graczy i wszystkich dłoni, a gdy wiesz, że nieodpowiednia grubość uchwytu może prowadzić do zapalenia ścięgna łokcia ...

Co więc zrobić? Używaj uchwytów lub uchwytów! Jaka jest różnica ? Uchwyty są znacznie grubsze niż uchwyty i służą do zastąpienia oryginalnego uchwytu. Gracze najczęściej używają overgripów (lub overgripów w języku angielskim), cieńszych i ogólnie tańszych. Chociaż istnieje kilka grubości, wszystkie są z grubsza podobne.

Powiększ uchwyt

To jest pierwsze zastosowanie, jakie dajemy overgripom. Nałożenie kilku nakładek i ścisłe ich ułożenie pozwala szybko zabrać rękawowi dodatkowe milimetry, które pozwolą lepiej go chwycić. Nie bój się, niektórzy gracze do dziesięciu.

Le confort

To od Ciebie zależy, aby znaleźć markę i uchwyt, który Ci odpowiada, abyś czuł się komfortowo. Są grubsze, cieńsze, perforowane lub gładkie, lepkie lub chłonne, są ich setki. Nic nie możemy dla ciebie zrobić, to od ciebie zależy przetestowanie, próba, a przede wszystkim nauczenie się, jak je pytać. Nakładki są również stosowane do suchych lub mokrych dłoni.

Pot

Ma również wchłaniać i odprowadzać pot, które powstają na zakładkach. Podczas meczów pocimy się, a podczas gorących sezonów lub w pomieszczeniach nasza ręka ma tendencję do zamoknięcia. Overgrips są używane do wchłaniania tego potu, dzięki czemu pala nie jest niekontrolowany. Nie wahaj się założyć gąbki na nadgarstek, aby zapobiec zalaniu rękawa potem z ramienia. Mała rada dla tych, którzy nie chcą zbyt często zmieniać nadmiernego uchwytu: pozwól rękojeści rakiety wyschnąć raz w domu, ponieważ sam fakt pozostawienia palety w torbie nie pozwala na prawidłowe wysuszenie nadmiernego uchwytu i degraduje go.

Uchwyt

Śliski uchwyt nie ma nic wspólnego z padel. Chociaż masz pasek (obowiązkowy) na wypadek, gdybyś puścił pala, nadal lepiej zainwestować w materiał, który pozwoli ci lepiej podtrzymać. Niektórzy gracze zmieniają swoją przyczepność w każdym zestawie. Posiadanie antypoślizgowego uchwytu pozwala na znacznie większą kontrolę podczas uderzenia, a przede wszystkim pozwala uniknąć nadmiernego wysiłku przedramienia w celu utrzymania pala. Rada ; jest to najniższa część szyi, która zapobiega puszczeniu pala. Nie ma tam taśmy klejącej ani innego plastiku.

Uchwyty powinny być częścią twojego wyposażenia. Istnieją za każdą cenę. To od Ciebie zależy, czy zobaczysz, jak to jest przydatne, jeśli jest dla Ciebie padel wypoczynek kilka razy w miesiącu lub padel intensywne kilka razy w tygodniu. Komfort, wilgotność, przyczepność, wiesz wszystko. Poświęć trochę czasu na przetestowanie, a przede wszystkim naucz się samodzielnie je stosować, nie jest to skomplikowane i pozwoli Ci znaleźć „swoją” magiczną formułę.

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.