Kryteria zatwierdzania torów przez ligi wymagają zgodność z określonymi normami w zakresie wysokości i wymiarów, dostosowany do kategorii konkursowej. Należy zaznaczyć, że tor częściowo zadaszony jest w rozumieniu przepisów traktowany jako tor odkryty.

Wysokość zadaszonych konstrukcji

Jeśli chodzi o wysokość zadaszonych konstrukcji, zalecenie jest jasne: „jak najwyżej”. Kierunek ten ma na celu optymalizację wrażeń z gry i dostosowanie się do wymagań różnych turniejów, m.in P1000, P1500, P2000 i Mistrzostwa Francji. Wyboru klubów do organizacji tych imprez dokonuje Krajowa Rada ds Padel (CNP) w następstwie ogólnokrajowego zaproszenia do składania wniosków.

Istniejące instalacje o wysokości 7 metrów nadal kwalifikują się do składania wniosków. CNP będzie jednak faworyzować kluby oferujące stoki z zjazdami i maksymalną wysokością, nie zapominając o warunkach odbioru, które oczywiście są brane pod uwagę.

utwory padel padel horyzont

Miejsca do zjazdu ze stoków

Zapotrzebowanie na miejsca na wyjścia z torów różni się w zależności od wagi turnieju lub zawodów. Istnieją dwie główne konfiguracje:

  1. Tor z wyjściem bez możliwości montażu fotela sędziowskiego: w przypadku tego typu konfiguracji wystarczający jest prześwit o wymiarach 2 x 8 metrów po każdej stronie toru.
  2. Tor z wyjściem i możliwością montażu fotela sędziowskiego: Zaleca się zapewnienie co najmniej 4-metrowego prześwitu po jednej stronie toru, aby umożliwić instalację fotela sędziowskiego.

Nie wahaj się skontaktować z ligami, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Konstruktorzy torów padel mogą być również dobrymi kontaktami w celu udoskonalenia Twojego projektu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.