Nowy kapitan francuskiej męskiej drużyny Pablo Ayma opowiada o swoim Nowa rola  podczas P2000 w Perpignan.

„Bogactwo padel Francuski"

Dla mnie to nowa przygoda jako kapitan francuskiej drużyny męskiej. Oczywiście bardzo się cieszę, że mogę zobaczyć francuskich piłkarzy. Widać wyraźnie, że wszyscy są coraz bardziej obecni na scenie międzynarodowej. 

Od początku turnieju zdaliśmy sobie sprawę z bogactwa padel Francuski. A jednak nie wszyscy najlepsi francuscy gracze są obecni.

Powinniśmy mieć spotkanie z rozszerzonym francuskim zespołem pod koniec września, chociaż data nie została jeszcze potwierdzona. Będzie to ważny krok przed kolejnymi międzynarodowymi mistrzostwami w listopadzie przyszłego roku. 

„Przychodzę ze świeżym okiem”

w tym FFT Padel Tour, robię notatki. Staram się przeanalizować wiele obecnych par. Przybywam ze świeżym okiem, bez żadnego a priori. Wszyscy gracze mają swoją szansę. Nie ma już utworzonych drużyn. Te następne tygodnie będą bardzo ważne z powodu wielu turniejów we Francji i za granicą. 

Pablo Ayma kapitan drużyny francja

„rosnąca konkurencja”

Rozumiem, że czeka i tym lepiej. Postaramy się współpracować z graczami, aby precyzyjnie posunąć się jeszcze dalej. 

Dziś Hiszpania i Argentyna dominują w padel profesjonalny. Musimy zmierzyć się z faktami: naszą ambicją jest zajęcie 3 miejsca na Mistrzostwach Świata i zostanie drugim narodem europejskim. 

Ale bądź ostrożny, padel rośnie na całym świecie. Myślimy o Brazylii i Włoszech, ale możemy wymienić Portugalię, Szwecję czy nawet Belgię. Są to narody, które organizują się, a także chcą dostać się do najpiękniejszych miejsc. 

„Bariera językowa nie będzie przeszkodą”

Nie mówię po francusku, ale mówię po angielsku. Wielu graczy mówi po hiszpańsku. A potem proszę o trochę czasu na opanowanie trochę francuskiego, bo zaczynam od zera. Z drugiej strony bariera językowa nie powinna być przeszkodą. Wszyscy mówimy tym samym językiem padel. Będziemy mogli porozmawiać o technice, taktyce, strategii ze wszystkimi zawodnikami. Ode mnie też zależy, czy się przystosuję. 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.