Te dwa sporty najwyraźniej nie mają nic do roboty na pierwszy rzut oka, ponieważ jeden jest raczej fizyczny, a drugi jest rozgrywany w pozycji siedzącej. Ale jeśli chodzi o strategię, szachy i padel mają pewne wspólne cechy.

W pokerze i szachach, od samego początku gry zaczynamy od takich samych szans jak nasi rywale, pozostaje jednak zastosować taktykę odwracania przeciwnika. Taktykę tę należy stosować do litery, o ile działa, ale jeśli przeciwnik jej przeciwdziała, będziesz musiał dostosować się do różnych sytuacji. Z czasem trzeba przetrwać.

Przygotowanie mentalne i trening psychologiczny są zatem ważne w tych dwóch dyscyplinach sportu. Szachy są komplementarne do gry w padla, aby nauczyć się zachować spokój, skupić się i skonfigurować grę w krótkim czasie z punktem lub w długim okresie z setem lub meczem.

Wreszcie możemy powiedzieć, że te dwa sporty nie różnią się od siebie pod względem mentalnym. Duża różnica polega na tym, że w Padel potrzebujesz również dobrej siły fizycznej, a także dużej ilości techniki.

Bycie dobrym mentalnie i technicznie niekoniecznie czyni cię dobrym graczem w padla. To jest całość. Twoja fizyczna zdolność do poradzenia sobie z każdym uderzeniem w najlepszych warunkach i „utrzymania” wytrzymałości meczu w 3 setach sprawi, że będziesz Belą, Paquito, Sanyo, Martą, Alejandrą lub wieloma innymi wspaniałymi, którzy tworzą piękno naszego sport.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.