Podczas gdy sezon padel fotel już zaczął się od P100 Padel Arena kampusu, Jarville'a et Blois, odkryj resztę programu zawodów na ziemi francuskiej.

Po dłuższej przerwie w kwietniu zawodnicy wrócą do akcji na początku maja w Valenciennes. Jedenaście samolotów P100 i jeden P25 pójdą jeden po drugim do września, kiedy to nastąpi pierwsze Mistrzostwa Francji padel krzesłoo wartości 250 zł.

Dla przypomnienia podajemy aktualny ranking, w którym pod uwagę bierze się osiem najlepszych wyników turniejowych uzyskanych na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy:

Obecnie w rankingu dominuje Dorian Navarro, w szczególności dzięki zwycięstwu w Finale Master pod koniec ubiegłego roku oraz sześciu trofeom zdobytym w P100.

Sébastien Husser-Walther dzieli zaledwie sto punktów od możliwości ubiegania się o tron. Alzatczyk miał już dobry początek tego roku z dwoma tytułami w Jarville i Blois, wiedząc, że jego rywal ma więcej punktów do obrony niż on w maju.

Laurent Giammartini, zwycięzca zeszłorocznego finału Master z Dorianem Navarro, stoi na ostatnim stopniu podium kilka długości od zawodnika Grand Est. Nicolas Vanlerberghe i Tony Boval, dwaj gracze kategorii 2, uzupełniają pierwszą piątkę.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!