Le Padel Park x Fit Arena otwiera swoje podwoje w Dijon w weekend 16 i 17 kwietnia na uroczystą i sportową inaugurację. Na uczestników czeka zaproszenie do odkrycia tego sportu w pełnej rozciągłości, w nowej, jasnej i nowoczesnej sali! W programie: wizyta w sali, pokaz z udziałem 4 graczy z krajowej czołowej 100, bezpłatne sesje inicjacyjne itp. Wszystko pod okiem Thomasa Brissauda i zespołu z Tennis Club Dijonnais, liderów projektu.

Ulotki Padel Park Fit Arena-VF Plakaty padel park dijon

W odpowiedzi na brak infrastruktury dla padel w regionie Bourgogne Franche-Comté, a dokładniej w konurbacji Dijon, Tennis Club Dijonnais i Thomas Brissaud – instruktor tenisa i były 41. francuski tenisista padel – zdecydowali się rozpocząć projekt tworzenia Padel Park

Pod wpływem Fit Arena, nowej innowacyjnej marki SMC2, francuskiego lidera w budowie obiektów sportowych i rekreacyjnych, początkowy projekt stworzenia dwóch boisk o klasycznej konfiguracji szybko przekształcił się w projekt interaktywnego pokoju z tabletami dotykowymi na boiskach , szatnie, toalety i strefa biesiadna.

Więcej niż siłownia, Padel Park x Fit Arena oferuje swoim użytkownikom połączone wrażenia w budynku oferującym optymalny komfort gry dla sportowców.

Wyjątkowe i interaktywne doświadczenie sportowe

Na każdym polu padel jest cyfrowy tablet. Do dyspozycji graczy umożliwia aktualizowanie wyników meczów transmitowanych na gigantycznym ekranie oraz rejestrowanie skrótów z meczów. Gracze są następnie zapraszani do dzielenia się swoimi sportowymi wyczynami w sieciach społecznościowych, a tym samym do federacji prawdziwej społeczności wokół padel !

Facylitator będzie obecny na miejscu w godzinach szczytu, w biesiadnej przestrzeni znajdującej się pomiędzy dwoma boiskami i będzie dostępny dla sportowców na każde życzenie lub porady edukacyjne.

Dzięki Fit Arena operator obiektu może pomieścić wszystkich swoich widzów w dedykowanych miejscach. Korzysta z narzędzia do planowania, wyceny, zarządzania aktywnością, monitorowania pomieszczeń w czasie rzeczywistym i monitorowania obecności.

Stała usługa dostępna dla wszystkich

Oprócz interaktywności kursu sportowca, instalacja automatów (napoje, przekąski, piłki, wypożyczalnia rakiet) pozwala Padel Park oferuje szeroki wybór godzin otwarcia, od 7:15 do 23:15, 7 dni w tygodniu.

Tenis Club Dijonnais, bez obowiązku wnoszenia wkładu, oferuje dostęp do swojego pokoju wszystkim widzom po stawce godzinowej 6 euro na gracza poza godzinami szczytu i 9 euro w godzinach szczytu. Operacja „Happy Hours” za 5 euro zaplanowana jest na poniedziałek po południu. Członkowie klubu otrzymują stałą zniżkę.

Optymalny komfort gry przez cały rok

Infrastruktura została zaprojektowana tak, aby zapewnić optymalne warunki gry dla sportowców. Dzięki drewnianej konstrukcji, poszyciu i wysokim elewacjom z tekstylnej membrany budynek jest jednocześnie jasny i estetyczny. Wybór materiałów nie jest trywialny. Drewno pozwala kontrolować wpływ infrastruktury na środowisko padel ; tekstylna membrana zapewnia komfort akustyczny.

Przejrzystość użytych materiałów pozwala widzieć i być widzianym, dla prawdziwej inscenizacji praktyki. SMC2 zademonstrowało swoje know-how i inżynierię, wykonując szklane ściany (elementy zabawowe) jako okładzinę budynku. To połączenie daje ziemię padel naturalne światło i doskonałe uszczelnienie.

18 kwietnia swoje podwoje otworzy wygodny i nowoczesny budynek. za praktykę padel we wszystkich porach roku. Gracze będą mogli bawić się tam przez cały rok, osłonięci przed złą pogodą, ciesząc się przy tym dobrą widocznością otaczającej przyrody. Inauguracyjny weekend 16 i 17 kwietnia będzie okazją dla wszystkich do obejrzenia przedpremierowej sali i odkrycia lub ponownego odkrycia padel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.