W naszych różnych kronikach na całym świecie widzimy to słowo padel w niektórych językach nawet nie istnieje.

Tak było w przypadku Chiny odkrywają padel przez kilka lat.

Le padel jest nadal nieznany w Chinach. Jednak jest to kraj, w którym króluje sporty rakietowe. Plik padel jest tak nowy, że w 2016 roku nie było nawet słowa określającego ten sport z Meksyku: padel.

Musieliśmy więc znaleźć słowo w języku chińskim dla padel, od tego czasu, padel mówi się w Chinach: BanShi WangQiu

WangQiu oznacza tenis. Dla Chińczyków padel jest kuzynem tenisa. Więc nic nienormalnego. Uważany jest nawet za „dziwny tenis”. Jeśli weźmiemy opis padel dla Chińczyków!

BanShi dosłownie oznacza „zabronione cześć”. To słowo było prawdopodobnie kojarzone z WangQiu, aby dokładnie określić ten „dziwny tenis”.

Na razie Chiny pozostają krajem, w którym jest wiele do zrobienia w zakresie rozwoju padel. Ale z faraonicznymi instalacjami utworów padel jak w Szanghaju z tą krainą padel w największym centrum Handel w Azji Południowo-Wschodniej, możemy zaufać naszym chińskim przyjaciołom.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.