Jak już powiedzieliśmy, Argentyna planowała wysłać ciężką artylerię na Panamericano 2023. Udany zakład na drużynę Albiceleste, która w niedzielę 22 października w Caracas w Wenezueli zdobyła puchar po bardzo wysokim finale z Brazylią.

Ze swojej strony argentyńscy zawodnicy zajęli drugie miejsce w zawodach i tym samym zostali wicemistrzami edycji Panamericano w 2023 roku. Przegrali 2:1 z Brazylijczykami.

Spacer w półfinale

Już w półfinale Argentyńczycy dali się nabrać, wygrywając 3:0 z Ekwadorem, nie zostawiając przeciwnikom żadnych szans. W pierwszym meczu młody Leo Augsburger połączył siły z Alexem Chozasem. Argentyńska para wygrała 6:1, 6:2 z Sebastiánem Armijosem i Danielem Hoyosem.

Kontynuując tę ​​passę, Gonzalo Alfonso i Juani De Pascual zdominowali spotkanie z Carlosem Luną i Juanem Martínem Paredesem, wygrywając z wynikiem 6/1 6/0.

Lucho Capra i Ramiro Moyano zakończyli tę serię, miażdżąc Davida Agüero i Ivána Aguirre podwójnym 6:0 w zaledwie 33 minuty.

Finał, o który trzeba było zabiegać

Brazylia dała się poznać jako groźny przeciwnik Argentyny. O ile zawodnicy selekcjonera Albiceleste dobrze rozpoczęli tę konfrontację zwycięstwem Lucho Capry i Ramiro Moyano nad Andre Freitasem i Pedro Toccafondo, 6 / 2 6 / 4, Miguel Lamperti i Alex Chozas byli zaskoczeni znakomitym duetem w składzie Stefano Flores i Joao Pedro Flores.

Po ponad dwóch godzinach i dwudziestu minutach gry argentyńska para poddała się imponującemu brazylijskiemu duetowi z wynikiem XNUMX 6/7(5) 6/2 7/6(3).

Ostatnie spotkanie tego dnia zapowiadało się na elektryczne. Do ostatniego pojedynku stowarzyszeni byli Juani De Pascual i Leandro Augsburger. Ta para, bynajmniej nie bezprecedensowa, ponieważ obaj gracze grali już razem w juniorach, przeciwstawiła się Lucasowi Cunha i Matheusowi Simonatto. W zaciętym meczu pełnym zwrotów akcji Argentyńczycy ostatecznie zatriumfowali nad Cunha/Simonatto: 6/7 7/6 7/6.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.