Trener francuskiej drużyny Padel, Patrick Fouquet, powraca na ten wielki tydzień w klubie tenisowym Estoril na Mistrzostwa Europy w padlu 2017. Dobrze, jak w złych czasach, trener mówi nam wszystko.

Wielki tydzień w Estoril. Brązowy medal. Misja spełniona?

Wypełniliśmy misję w Estoril na Euro Padel 10.

Wraz z Alexis Salles, kapitanem męskiej drużyny, ogłosiliśmy, że chcemy przynajmniej jednego brązowego medalu w naszej przygodzie. I to właśnie dziewczyny pięknie zdobyły ten brązowy medal.

Jeśli chodzi o mężczyzn, nie byliśmy zbyt daleko, ale wśród Włochów było dwóch graczy ponad wszystkimi innymi: Marcelo Capitani i Andrés Britos. To dwaj światowej klasy gracze, którzy nie grali razem, ale trenowali z innymi parami włoskich graczy, których bardzo trudno pokonać.

Nie ma co żałować tego euro?

Team France Padel panowie dali wszystko, ale to nie wystarczyło. Jedną z największych zalet naszych zespołów jest ich jednorodność. Nie mamy żadnych większych słabości, jak w poprzednich latach.

U kobiet, podobnie jak u mężczyzn, rywalizowaliśmy na wszystkich pozycjach i jest to bardzo motywujące dla trenera.

Teraz musisz być realistą. Europejskie narody 2 są niezaprzeczalnie przed nami: Portugalia, nawet jeśli Francja się zbliża, i oczywiście Hiszpanie, którzy nie są gotowi do przyłączenia się przed dobrym pokoleniem padla.

W przypadku mężczyzn wiedzieliśmy, że miejsce 3e będzie rozgrywane przeciwko Włochom. I to nie rozczarowało.

Rzeczywiście, wśród mężczyzn Włochy przegrywają wbrew wszystkiemu przeciwko Belgii w meczu bilardowym, zaburzając tym samym stół ...

Aby dowiedzieć się więcej:

BASTA!

Rzeczywiście, Euro 2017 w Lizbonie został skażony dużym problemem związanym z organizacją i regulacjami podczas tych mistrzostw Europy.

Włochy pokonały Belgię w meczu bilardowym, posunęły się do tego, że odłożyły na bok gracza 1 Andrés Britos. I Marcelo Capitani, odtwarzacz 2 został opublikowany w 3. Nie wspominając już o wszystkim innym.

Dlaczego Ponieważ narody z góry wiedziały, z kim będą grać w losowaniu głównym. To rozporządzenie jest głupie i krytykowane co roku. Ale nic się nie zmienia w International Paddle Federation.

Włochy chciały uniknąć Hiszpanii, którą znalazłaby w półfinale, gdyby ukończyła pierwszą rundę. Tak więc Włochom udało się dostać do puli 2e i mieć skromną szansę na awans do półfinałów z Portugalią. Taktycznie możemy oczywiście zrozumieć Włochy, które uważają, że chodzi o naprawienie niesprawiedliwości ... Nie popieramy. Ale to jest ludzkie. Narody próbują obejść nieaktualne przepisy. Tak dzieje się każdego roku we wszystkich dyscyplinach sportowych.

Jak wpłynęło to na francuski program?

1er naszej kury musiał grać we Włoszech (nie w Belgii), 2e z drugiej puli ... Rozumiesz aberrację? Gracze z Francji i Niemiec znaleźli się więc w meczach, w których zwycięzcy zagrają we Włoszech w 1er podczas głównego losowania. Niezbyt motywujące dla drużyn, które wolały grać w tę drużynę później przy stole.

Rozumiemy demobilizację graczy przeciwko tej maskaradzie. Znaleźliśmy się więc w basenie, w którym nikt nie był wystarczająco zmotywowany do walki o to miejsce 1ère, niemiecko-francuskie.

Problemem nie są gracze. To jest rozporządzenie. W przypadku remisu umowa zostaje rozstrzygnięta. Mamy nadzieję, że tym razem wprowadzimy linie na kolejne międzynarodowe zawody.

Od kilku tygodni / miesiąca coraz więcej graczy osiąga dobre wyniki na francuskim torze ... Czy możemy spodziewać się zmiany w przyszłym roku w Team France?

Jest za wcześnie, aby powiedzieć, ponieważ sezon 2018 dopiero się zaczął.

Ale rok 2018 zostanie szczególnie podniesiony. Być może nigdy nie było tak dużej konkurencji, szczególnie wśród dżentelmenów.

To prawda, że ​​wśród dżentelmenów konkurencja jest coraz trudniejsza. Ale również u pań, nawet jeśli widzimy, że na francuskim torze jest mniej zawodników niż zawodników.

Zrobimy to za kilka miesięcy 6 i zobaczymy, kto wyjdzie z koszyka. Ale trener ma ekscytujące wybory.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.