Często słyszymy, że tzw padel jest "sport bogacza„. Pomiędzy wynajmem kortów a ceną sprzętu, kwota na koniec może bardzo szybko okazać się wysoka. Ale musisz także wiedzieć, że padel to jeden z tych sportów plenerowych, gdzie podatek VAT wynosi zawsze 20%.

Na zakończenie Tygodnia Igrzysk Paryskich przypomniał Prezydent Republiki Emmanuel Macron obniżka podatku VAT na bilety na wydarzenia e-sportowe. Obniżka, z której właśnie skorzystały także ośrodki jeździeckie. Ta decyzja nie każdemu podoba się. Jeśli inicjatywa jest dobra, wielu uważa ją za niesprawiedliwą. Rzeczywiście, fitness, wspinaczka, piłka nożna 5-osobowa, a nawet padel sont nadal opodatkowany stawką 20%.

Zbiorowe powstanie

Po tym ogłoszeniu natychmiast do akcji wkroczyła firma Union Sport & Cycle. 6 listopada ubiegłego roku na ich stronie opublikowano kolumnę, organizacja stała się rzecznikiem ponad 7.000 XNUMX placówek. Łączy komercyjny sektor sportu i rekreacji (siłownie, fitness, joga), zajęcia sportowe w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu (piłka nożna 5-a-side, wspinaczka, tenis, padel, baseny i lodowiska objęte przekazaniem obowiązków użyteczności publicznej).

Na tym forum federacja podkreśla poczucie niesprawiedliwości, jakie odczuwa po decyzji rządu. Razem, Przez te placówki przechodzi 17 milionów ludzi. Według Union Sport & Cycle liczba ta mogłaby wzrosnąć, gdyby podatek VAT został niższy. Tym bardziej, że na forum ten ostatni twierdzi, że: „kilka państw europejskich przyznaje już obniżoną stawkę VAT na komercyjną działalność sportową".

RÓŻNE STAWKI VAT NA SPORT WE FRANCJI

Federacja dodaje ponadto, że planowane zwiększenie liczby lekarzy spowodowane obniżką podatku VAT doprowadziłoby do ograniczenia wydatków na opiekę zdrowotną. Obecnie koszty braku aktywności fizycznej we Francji rosną ponad 140 miliardów euro rocznie. Jednak zdaniem Union Sport & Cycle zwiększenie liczby osób regularnie uprawiających sport o 10% pozwoliłoby zaoszczędzić 300 milionów euro rocznie.

Możliwy wpływ na padel

Na tym forum kilka franczyz padel dołączył do tego przemówienia: Dom Padel, PadelStrzał i 4Padel.

We Francji padel nie jest już tak naprawdę wschodzącym sportem. Liczy się FFT 113 006 praktyków padel wśród wszystkich jej licencjobiorców w 2023 r., w tym 28 308 licencjobiorców subskrybowało wyłącznie licencję padel. Obniżenie podatku VAT, które mogłoby skutkować obniżką ceny (i to jeszcze nie do końca pewne), mogłoby przyczynić się do dalszego wzrostu liczby prawników we Francji. Ponieważ wiemy, padel to sport, który ogromnie przyciąga…

Dzięki obniżonym kosztom, a czasem nawet większym zyskom, przedsiębiorstwa mogą mieć większą zdolność do inwestowania w nowy sprzęt. Obniżenie podatku VAT może poprawić przepływ środków pieniężnych przedsiębiorstw, a nawet przepływ środków pieniężnych przedsiębiorstw. Pracownicy też mogą być lepiej opłacani. Widzimy tu liczne możliwości w przypadku obniżki podatku VAT.

Krótko mówiąc, powinna pozwolić na to obniżka podatku VAT padel de kontynuować, a nawet zaakcentować swoją ekspansję we Francji. Aby tego dokonać, federacja i jej 7.000 XNUMX placówek będą musiały najpierw dać się usłyszeć rządowi.

Pamiętajmy, że Emmanuel Macron chce uczynić Francję „narodem sportowym” i ma takie cele 3 miliony dodatkowych praktyków po igrzyskach olimpijskich w 2024 r. Być może w osiągnięciu tego celu pomogłaby obniżka podatku VAT... Czy będziemy do tego uprawnieni w padel ? Przypadek do naśladowania ...

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.