W Padel należy regularnie zmieniać rakiety, w każdym razie znacznie częściej niż tenis.

Tak, nie ma żadnych strun, ale kiedy często grasz w padla, może to stać się kosztownym sportem. Czy moglibyśmy grać ze złamaną rakietą wiosłową?

A priori nie. Od pojawienia się pęknięcia mamy go zastąpić, ponieważ powinniśmy poczuć nieco więcej wibracji, a czasem nawet utratę wrażliwości rakiety.

Oczywiście zależy to od lokalizacji i stopnia zużycia rakiety łopatkowej. Jednak gracze czasami myślą, że rakieta nie ma wpływu na wydajność rakiety. I pojawia się jakiś czas później „łokieć padla”. Dlatego mądrze jest szybko to zmienić.

Problem: Zmiana jest droga! Dlatego nie wahaj się zabezpieczyć rakiety folią ochronną na krawędzi rakiety. Uważaj, im grubsza ochrona, tym bardziej skuteczna. Jednak ochrona będzie cięższa i będzie miała tendencję do zmiany równowagi rakiety z ważniejszym ciężarem w głowie.

I tak, nic nie jest proste!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.