Au padel, musimy regularnie zmieniać rakiety, w każdym razie znacznie częściej niż w tenisie.

Tak, nie ma strun, ale kiedy często gramy padel, może stać się drogim sportem. Moglibyśmy więc bawić się rakietą padel złamany?

A priori nie. Jak tylko pojawi się pęknięcie, powinniśmy je wymienić, bo powinniśmy poczuć trochę więcej wibracji, czasem nawet utratę czułości rakiety.

Oczywiście wiele zależy od tego, gdzie i jak duże jest zużycie i pęknięcie rakiety. padel. Jednak są chwile, kiedy gracze trzymają się rakiety, myśląc, że nie ma to wpływu na wydajność rakiety. A jakiś czas później „padel łokieć ”. Dlatego mądrzej jest szybko to zmienić.

Problem: zmiana jest droga! Dlatego nie wahaj się przed zabezpieczeniem rakiety folią ochronną na krawędzi rakiety. Uważaj, im grubsza ochrona, tym skuteczniejsza. Z drugiej strony, ochrona będzie cięższa i będzie miała tendencję do modyfikowania równowagi rakiety z większym ciężarem w głowie.

I tak, nic nie jest proste!

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.