Krótki wywiad z dyrektorem rakiet śnieżnych, padel i akcesoria w Wszystkie sporty rakietowe USA, Phila Mintza. W programie: Padel w USA i nowościach Adidasa.

Padel Magazine : USA jako kraj wiodący, czy to prawda, że padel dorastasz tutaj?

Phil Mintz: " Tak padel rozwija się bardzo dobrze. Powiedziałbym nawet, że sądy się tu mnożą. W Miami, w niecały rok, powstały 4 nowe kluby. Kluby otwierają się w Nowym Jorku, Teksasie, Kalifornii, więc spodziewamy się, że padel rosną z zawrotną prędkością w USA”.

Metalbone, między władzą a kontrolą

Padel Magazine : Adidas jest już bardzo ważną i rozpoznawalną marką w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Oto nowe palas, jakie są główne nowości marki w tej nowej kolekcji 2022?

Phil Mintz: „W tej kolekcji 2022 mamy dwa flagowe modele, którymi są: Metalbone 3.1, który wykorzystuje Ale galan w szczególności. Rakieta posiada system zarządzania wagą "Weight & balance" pozwalający na zmianę balansu pala lub masy ogólnej, którą można modyfikować do 12g. Użyliśmy włókna węglowego 36k o przełożeniu 2/1, co oznacza, że ​​powierzchnia pali jest dość twarda, ale „rdzeń” jest bardziej elastyczny i pozwala na lepszą ogólną równowagę między mocą a kontrolą. “

„Adipower jest stworzony dla atakujących”

Padel Magazine : Poza Adipower, co odróżnia go od Metalbone?

Phil Mintz: " Jak na Adipower, który tak bardzo lubił Seba Nerone (teraz świeżo na emeryturze), ma również dość twarde włókno węglowe, które łączy się z bardzo teksturowaną powierzchnią. Ponadto zawiera twardy „rdzeń”, który natychmiast optymalizuje rakietę pod kątem mocy. Piłka dosłownie „eksploduje” po uderzeniu w pala, ale cięcie i upuszczane strzały zostaną również podkreślone tą teksturowaną częścią na rakiecie. Jest raczej przeznaczony dla graczy, którzy mają profil „atakującego”!

Trzecim pala, którego mamy, jest Martita Ortega, która również gra z Adipower, ale różni się od tego zaprezentowanego przed chwilą. Jeśli chodzi o projekt i konstrukcję pala, jest to to samo z bardziej miękkim rdzeniem niż Nerone. Palacz będzie miał więc większą „kontrolę”, a nawet jeśli będzie generował mniej potężnych ciosów, pozwoli ci włożyć z powrotem dużo energii w powroty. To dobrze wyważona rakieta, kładąca większy nacisk na moc, ale zawsze mająca na celu połączenie mocy i kontroli. “

Aby zobaczyć wywiad w całości, jest tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.