Raz nie jest to w zwyczaju, honorujemy jednego ze współpracowników Padel Magazine Dzisiaj. Nie zadowalając się byciem dziennikarzem z ostrym piórem, Jérôme Arnoux jest także graczem padel od lat znajduje się na francuskiej liście 1000 najlepszych, pomimo sędziwego wieku prawie 54 lat.

Od tej niedzieli jest także mistrzem Grand Est w kategorii powyżej 45 lat. O zwycięstwie zadecydowało 4Padel w Strasburgu, po bardzo konkurencyjnych zawodach, na wysokim poziomie. Jérôme Arnoux (893.) i inny mieszkaniec Miluzy, Manu Rappeneau (923.), zajęli drugie miejsce w tabeli, za Frankiem Allenbachem ze Strasburga (2.) i Jean-Christophe Schaffo (717.).

Mistrzostwa Francji w połowie czerwca w Lyonie

Finał dotrzymał wszystkich obietnic, składając się z dwóch zaciętych setów, a zwłaszcza drugiej rundy, w której TS1 przełamało jako pierwsze i zakończyło się wynikiem 4/3. Potem jednak Mulhouseczycy zacieśnili grę i odrobili straty, po czym ponownie przełamali i wygrali 6:4. Końcowy wynik 6-4, 6-4.

„Jestem tym bardziej szczęśliwy z tego zwycięstwa, że ​​byliśmy jedną z najstarszych par” – zauważa Jérôme. W przyszłym roku będę mógł grać w kategorii powyżej 55 lat… tyle że na poziomie lig czy mistrzostw Francji to jeszcze nie istnieje!”

Wśród pań ostateczne zwycięstwo przypadło Carine Rolling i Stéphanie Lapp. Ten ostatni zdobył tytuł regionalny w ciągu +45 lat drugi rok z rzędu; w zeszłym roku zwyciężyła z Safią Bouchakour.

Po raz pierwszy te mistrzostwa seniorów + liga zakwalifikowały się do mistrzostw Francji. Dwie zwycięskie pary udadzą się zatem na mecz „Francji” w tabelach po 24 pary, w dniach 14–16 czerwca na stokach Esprit Padel, W Lyonie.

Carine Rolling i Stéphanie Lapp

Ostateczny wynik

Panie:

  1. Lapp/toczenie
  2. Laurent / L’Huillier
  3. Henry-Gomez / Rocher

Mężczyźni:

  1. Rappeneau/Arnoux
  2. Schaffo/Allenbacha
  3. Seyller / Lemarchand
Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.