Z pewnością dzisiejszego wieczoru we Francji nastąpi lekkie rozczarowanie, pomimo dobrze rozpoczętego weekendu.

Finał FIP Rise Stratford w Londynie

W finale francusko-hiszpańska para Touly / Castro Vilela przegrała w dwóch setach (6/4, 7/6) z rozstawioną z numerem 7, hiszpańsko-argentyńską parą Garcia Roman / Montesi. Mecz, który mógł się całkowicie zmienić, gdyż Touly/Castro w drugim secie zdobyli 4 punkty setowe. Choć Montesi/Garcia były w ich zasięgu, należy zwrócić uwagę na problemy z kręgosłupem, które Carla Touly starała się ukryć. Pomimo interwencji fizjoterapeuty osteopatycznego nie poddała się, a para francusko-hiszpańska była bliska odwrócenia sytuacji. Niefortunna porażka, ale bardzo budująca.

FIP podbija Teneryfę

Fiona Ligi i Tiffany Phaysouphang odpadły w półfinale, pokonane w dwóch setach (2/6, 4/6) z rozstawionym z numerem 0 turnieju Lucendo / Serrano. W finale na Teneryfie rozstawiony z numerem 1 zmierzy się z rozstawionym z numerem 2.

FIP Platinum Liban

Na FIP Platinum Mexico Thomas Leygue i Ferran Insa stoczyli wspaniały mecz z rozstawionym z numerem 1, Perino / Ruiz. Ale na koniec pojawi się frustracja po tej porażce w 3 setach 7/6, 6/7, 7/5. Bo tak, były możliwości odbicia, szczególnie w trzecim secie, w którym Leygue / Insa prowadziły 3:3, a za serwisem Francuz miał podążać. Zaliczka nie była wystarczająca.