Międzynarodowa Federacja Padel powinno być inkluzywne czy wykluczające? Czy powinien obsługiwać tylko jeden profesjonalny obwód? padel czy może zmienić swoją strategię, aby zjednoczyć wszystkich graczy w świecie? padel ?

FIP: dotychczas ekskluzywna strategia

Do tej pory FIP grał kartę wyłączności. Do grudnia ubiegłego roku FIP wspierała World Padel Tour. W zamian WPT zaoferowało FIP połączenie rankingów i możliwość stworzenia FIP Tour oferującego punkty do WPT.

Czy ta strategia była przez FIP przetrwana lub pożądana? W każdym razie wydawało się, że ma wszystko do zyskania, współpracując z WPT, a jej wagę na szachownicy padel międzynarodowy bardzo mocno się rozwinął.

QSI zmieniło wszystko

QSI zniszczyło powiązania, które istniały między FIP i WPT. Od teraz, dla FIP, WPT jest torem do pokonania. Dziś jest wojna między FIP a WPT i wszystko, co zostało zbudowane w ostatnich latach między tymi dwiema instytucjami, odleciało.

Oficjalny obwód zawodowy uznany przez FIP jest teraz FIP QSI TOUR o nazwie Premier Padel. WPT staje się zatem nieoficjalnym torem zawodowym, podobnie jak APT.

Kilka profesjonalnych obwodów: “czemu nie"

Związek między APT Padel Tour i Międzynarodowa Federacja nigdy nie były dobre. Jednak APT Padel Tour wykonuje również ważną pracę w promowaniu naszego sportu, oferując wspaniałą prezentację w szczególności młodym ludziom.

W 2018 roku Międzynarodowy Padel Tour nie uzyskał wsparcia FIP w celu zastąpienia World Padel Tour. Dziś płyty tektoniczne się poruszają, a przede wszystkim istnieje wspólny wróg: World Padel Tour.

W 2022 r. mamy zatem w użyciu 3 profesjonalne obwody: WPT, APT Padel Wieża i Premier Padel. Gracze byliby zainteresowani tym, aby jak najwięcej torów rywalizowało w ramach Międzynarodowej Federacji Padel.

Kilka profesjonalnych obwodów padel pod egidą FIP? "Czemu nie”według prezesa FFT, Gillesa Morettona. Co więcej, ta struktura przypomina mu grę w golfa, o której powiemy w następnym artykule.

Kontynuuje:

„PDlaczego nie (kilka obwodów w FIP). Ale wtedy aktorzy muszą umieć usiąść przy stole i się dogadać. Ale jesteśmy tylko pionkiem w Międzynarodowej Federacji padel".

„Nie odpowiadamy za FIP, APT ani WPT”.

„Spotkaliśmy już tych graczy, aby powiedzieć im po prostu, słyszysz nas, dzisiaj jesteśmy gotowi do drogi, jesteśmy gotowi zainwestować, wierzymy w padel, możemy zrobić wspaniałe rzeczy, aby pomóc Ci promować padel, ale teraz słyszysz.

„Stamtąd nie musimy odgrywać żadnej innej roli niż ta. Musisz zostawić aktorów. Ale jeśli chodzi o władzę i pieniądze, wiemy, że zawsze jest to bardzo skomplikowane”. 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.