LKomunikacja w parze jest regularnie przekazane w tle, jednak jest to jeden z głównych obszarów wymagających poprawy.

Czas to zmienić!

Lorenzo Lopez, profesor padel w Andaluzji od ponad 20 lat, ponownie rozważa, według niego, „ klucz do zrozumienia naszego sportu: komunikacja ”.

Mów i słuchaj to fundamenty naszego sportu. To są pierwsze dwie koncepcje, których należy się nauczyć przed rozpoczęciem gry ”. W niektórych klubach gracze są wykluczani właśnie z powodu braku komunikacji / słabej komunikacji i powodowania (potencjalnych) wypadków”.

Możesz godzinami rozmawiać o technice i taktyce z zawodnikami tego sportu. A jednak możesz być jednym z graczy, którzy tego nie zrobili lub zrobili, ale kiepsko.

Czy kiedykolwiek spowodowałeś wypadek o godz padel ? Masz problemy z komunikacją z partnerami? W takim razie ten post może być dla Ciebie.

Skoncentruj się na zasadzie padel : Komunikacja !

Dlaczego się komunikować?

Nie będziemy tutaj rozmawiać o wszystkich powodach, dla których warto dobrze porozumiewać się na poziomie taktycznym ani o kombinacjach, które można zastosować, gdy para z powodzeniem rozmawia i słucha na korcie.

Raczej porozmawiamy o tym, jak to zrobić i jakie są priorytety.

Przede wszystkim o godz padel, lepiej mówić za dużo niż za mało. Nie lubisz tego, ale lubisz to padel : więc zrób sobie przemoc!

Ponieważ padel to sport bardzo towarzyski, który zmusza graczy do dialogu. Jednym z powodów wielkiego sukcesu padel w firmach: chodzi właśnie o zobowiązanie współpracowników do wymiany w terenie. Ma to aspekt bardzo „budowania zespołu”.

Dla ciebie, ale także i SZCZEGÓLNIE dla twojego partnera musisz się komunikować. Daje to dostęp do wielu informacji:

  • Gdzie są twoi przeciwnicy?
  • Jakie piłki zagrać?
  • Kto ma grać?
  • Gdzie są umieszczone?
  • Jak grać w piłkę?
  • Opuścić pole czy nie?
  • itp

Priorytety w padel

Pierwszeństwo silnego ciosu: forhend.

Silny cios w środku ma niewypowiedziany priorytet. W razie wątpliwości zawsze priorytet ma silny cios. Dobry sposób na dobre rozpoczęcie współpracy.

Jeśli widzimy zbyt wiele rakiet śnieżnych teleskopujących na środku pola, jest gdzieś problem.

Oczywiście problem może się pojawić, gdy leworęczny i praworęczny grają razem. Najczęściej przed rozpoczęciem meczu widzimy regułę, aby zrozumieć się na boisku. Ale to kolejny temat, który wyjaśniamy ICI.

Para często składa się z dwóch praworęcznych osób. Oznacza to, że lewy gracz powinien pokonać nieco więcej terenu silnym uderzeniem, forhendem, a zwłaszcza forhendem z woleja i smeczu. Tak więc normalnie, chociaż może się to różnić w zależności od pewnych sytuacji w grze, gracz po prawej stronie powinien szczególnie uważać na podobieństwa.

Ale uważaj też na lewicowych graczy, aby nie nadużywać ich naturalnego priorytetu.

Gracz po prawej musiał dobrze rozumieć to pojęcie pierwszeństwa. To samo dotyczy gracza po lewej stronie, który musi zmusić się do optymalnego ustawienia.

Ogólnie gracze niekoniecznie komunikują się na temat tych koncepcji. Kiedy piłka jest w środku, wiemy, że priorytetem jest gracz po lewej (jeśli jest praworęczny).

Dlaczego ten priorytet? Wolej bekhendowe często mają mniejszy zasięg niż wolej forhendowy i generalnie są słabsze.

Odwrotny wyjątek

Jedynym wyjątkiem, który jest sprzeczny z priorytetem mocnego uderzenia, jest sytuacja, gdy zawodnik po prawej ogłasza, że ​​przejmuje piłkę. Spikera należy wysłuchać natychmiast i prawie automatycznie, aby umożliwić graczowi po prawej stronie odebranie piłki.

Uważaj jednak, poczynione komentarze nie zawsze są prawdziwe. To jest ogólnik, ale może się mylić w zależności od kombinacji i pozycji graczy.

W ten sposób bekhend może być faworyzowany, na przykład na przekątnych pomiędzy graczami z prawej ręki. Lewy gracz będzie musiał bardzo uważać na swoją paralelę, ponieważ właśnie z definicji będzie miał mniej drawów na stronie bekhendowej niż forhendowej.

Ale to kolejny bardzo bogaty temat, który omówimy później.

Fernando Belasteguin wraca na lewo Tapia w prawo

Wyłączenie gruntów

Jednym z najbardziej znanych przypadków jest tenisista lub squash, który rozpoczyna grę padel. Często ma udogodnienia. Szybko się uczy technicznie i dzięki temu jest w stanie szybko ewoluować… Może nawet sam być trenerem… Jednak zdarza się to znacznie częściej, niż nam się wydaje, że ten typ profilu jest przyczyną pewnych wypadków w terenie.

Hiszpańska prasa również czasami relacjonowała te wypadki z powodu niektórych zawodników powodujących wypadki ciała w wyniku braku ustalenia priorytetów.

U źródła problemu: gracz, który widzi, jak szybko się rozwija, błędnie myśli, że zna ten sport.

W rzeczywistości nie zrozumiał jeszcze, co to jest padel. Ten zawodnik może być technicznie wyjątkowy, ale jest niebezpieczny dla siebie, a zwłaszcza dla innych.

Oto konkretny przypadek klasycznego wypadku:

Piłka jest na środku, 2 praworęcznych graczy gra razem, praworęczna osoba po lewej, która ma forhend na środku, mówi „Mam”.

Zwykle zawodnik po lewej nie jest zobowiązany do komunikowania się, ale w razie wątpliwości wskazane jest uspokojenie partnera.

W ten sposób gracz po lewej potwierdza swój naturalny priorytet.

ALE, bez ostrzeżenia, twój partner odbiera ci piłkę.

Gorzej: nawet nie ostrzegł wielkim „MAM”.

I to jest wypadek.

Wyniki :

  • Najczęściej wielki strach i szkody materialne.
  • A czasem urazy nadgarstków, łokci i barku.

Obrażający gracz przeprasza, a nawet logicznie zwraca koszty zepsutego materiału, a historia może się na tym zakończyć. Z wyjątkiem sytuacji, gdy uchyla się od obowiązków kierowcy, który powoduje wypadek na drodze. Kierownikowi klubu w celu wyjaśnienia zasad bezpieczeństwa padel i sprawcę, aby był gotowy do słuchania.

W klubach menedżerowie muszą być świadomi tego typu zachowań zawodnika, który zawinił. Ponieważ w celu zminimalizowania tego rodzaju wykroczeń lub znalezienia wymówek dla takich zachowań, konsekwencje mogą być kosztowne: zepsute rakiety w najlepszym przypadku, a czasem kontuzje, które mogą trwać u tych, którzy mieli rację.

Gra polega na stosowaniu tych minimalnych zasad. Ten rodzaj wypadku nie jest więc faktem gry, gracze mają minimalny obowiązek zaznajomienia się z zasadami pierwszeństwa na boisku. W przeciwnym razie jest to nieodpowiedzialne.

Dlatego bycie graczem oznacza również posiadanie odpowiedzialności i szacunek dla partnera poprzez opanowanie tych bardziej niż podstawowych pojęć.

Umiejętność gry i komunikacji

Nie chodzi o poziom, nawet jeśli często idzie w parze, ale o prawdziwy stan umysłu. Czy jesteś gotowy, aby posłuchać? Czy jesteś gotowy, aby porozmawiać? Innymi słowy: „Czy jestem gotowy do komunikowania się? "

Komunikować się to mówić, ale przede wszystkim słuchać.

Le padel może być niebezpiecznym sportem, jeśli nie ma komunikacji na boisku w parze. Kiedy zaczynamy padel, czasami trzeba odłożyć na bok swoje zaplecze techniczne. Najczęściej to utalentowani gracze ignorują komunikację, a zwłaszcza słuchanie. Wada, którą obserwujemy w szczególności u graczy, którzy odkryli padel i którzy wywodzą się ze sportów indywidualnych.

Twoi partnerzy, szanuj ich, a zobaczysz, że ten sport oferuje ci górę przyjemności.