Po ogłoszeniu pierwszych dat obwód uruchomiony przez QSI w ścisłej współpracy z FIPLuigi Carraro nie zawahał się wyrazić swojej opinii na temat potencjalnych celów tego nowego toru.

Ten nowy tor, który przez dziesięć dni mocno twierdzi Luigi Carraro, chce być „zmieniaczem gier” w świecie padel, wreszcie ujrzał światło dzienne. I z ogłoszeniem pierwszego Wielkiego Szlema w Doha, teraz zgadujemy, jeśli chodzi o zapowiedź kolejnych potencjalnych Wielkich Szlemów.

Prezes FIP nie zawahał się, by ślinić nam gębę:” Cztery turnieje kategorii 1 będą naszymi Wielkimi Szlemami i jestem pewien, że jeden z nich zostanie zorganizowany we Włoszech. Jesteśmy w punkcie zwrotnym dla całego świata padel ".

Taki przekaz medialny nie jest bez znaczenia, zwłaszcza wywodzący się z prezydenta międzynarodowej federacji padel. Nie można zatem wykluczyć, że dyskusje są w toku lub że wspomniano poważne tropy we Włoszech.

Dodaje: ” Nigdy nie mieliśmy takiego entuzjazmu dla naszego sportu, ani tak pozytywnej i zawodowej przyszłości dla naszych zawodników. Włochy również stają się ważnym krajem na boisku, z trzecim miejscem kobiet i piątym mężczyzn na ostatnich mistrzostwach świata. “. Słowa, które pokazują, że Włochy mają coraz większy udział w tej sferze padel, a przede wszystkim, że Luigi Carraro nie jest niewrażliwy na powszechny zapał, jaki wydaje się emanować od jego rodaków w odniesieniu do padel ogólnie.

Sprawa do naśladowania, więc ...

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.