Wczoraj podzieliliśmy się z Tobą odpowiedzią World Padel Tour do stworzenia nowego obwodu FIP/QSI. Rzeczywiście, WPT zdecydowało się wysłać list do graczy toru wyjaśniając im, że turnieje FIP nie będą się już liczyć przy obliczaniu punktów rankingowych WPT. Wiadomość, która nie została doceniona przez stowarzyszenie graczy, PPA, które postanowiło odpowiedzieć nowym listem, w którym poruszany jest inny temat: alokacja dzikich kart.

Szanowny Panie Hernando,

Niniejszym, profesjonalista Padel Stowarzyszenie widzi się w obowiązku kontaktowania się z Tobą w sprawie ostatnich wydarzeń, o których dowiadujemy się w związku z mistrzostwami firmy, którą reprezentujesz, i co do których nie mamy innego wyjścia, jak tylko zgłosić następujące uwagi;


Przede wszystkim musimy wyrazić naszą absolutną niezgodę na wasz sposób działania, aw szczególności na podejmowanie decyzji w istotnych aspektach mistrzostw; w którym kolektyw graczy nie tylko nie był konsultowany, ale dowiadywał się o decyzjach, gdy zostały już przyjęte i praktycznie już wykonane.
Szczerze mówiąc, musimy powiedzieć, z najwyższym szacunkiem i biorąc pod uwagę nasz obowiązek, jako gracze, wobec teraźniejszości i przyszłości naszego sportu, że rozumiemy, że to nie jest rozsądne i że nie robi nic poza pokazaniem braku zainteresowania i niemal pogardy dla części, która jest nie tylko konieczna, ale niezbędna jak sportowcy, dla czegoś, co chce być rozumiane jako sport.
Po drugie, dochodząc do twardych faktów, chcielibyśmy stwierdzić, że absolutnie absurdalne jest to, że w kolejnym turnieju w Miami, który już się rozpoczął w poprzednich rundach i którego finałowy stół wystartuje 22 lutego 2022 roku z Wild Karty do losowania głównego są przyznawane na zasadzie całkowicie uznaniowej osobom, które nie są profesjonalistami w tym sporcie.

Od momentu powstania stowarzyszenia promujemy padel na wszystkich jego polach, a wśród nich jest padel amatorskim, to czego nie można tolerować, to nieustanne poniżanie naszego sportu i zawodowców, którzy go uprawiają przez Setpoint Events SA.
Duchem dzikiej karty powinno być promowanie padel na całym świecie, dając szansę młodym lokalnym talentom na zaistnienie i zmierzenie się z najlepszymi graczami na torze, a nie przypisywanie tych dzikich kart arbitralnie ludziom, którzy ćwiczą padel w sposób amatorski, który ponadto pozbawia profesjonalnych sportowców miejsca w losowaniu finałowym.
Z poważaniem rozumiemy, że ten fakt prostytutki i zniekształca podstawowe zasady, które powinny regulować i być obecne w każdej aktywności, która chce być skonfigurowana jako sport; takie jak uczciwość, równe traktowanie, osobista poprawa, nagroda oparta na osobistych osiągnięciach i niezliczone inne, które uczyniły światowy sport tym, co znamy dzisiaj w innych dyscyplinach, a które niestety nie zawsze są obecne w naszej. Rozumiemy, że nasza międzynarodowa federacja również nie konsultuje tego faktu, ponieważ jesteśmy pewni, że jako najwyższy organ regulacyjny naszego sportu sprzeciwiliby się tej komercjalizacji zawodów.
Jakby powyższego było mało, gracze zostali wczoraj poinformowani o podjętej już formalnej decyzji, o której należy jeszcze raz podkreślić, że nie zostaliśmy zapytani ani poinformowani, ponieważ zmiana i zmiana sposobu obliczania rankingu.
Ten fakt jest bardzo poważny, bo zdajesz sobie sprawę z de facto szkód, jakie ta zmiana oznacza nie dla graczy z wyższych miejsc w Twoim rankingu, ale właśnie dla tych, którzy są niżej (co nas jako lidera nie obchodzi). , w przeciwieństwie do ciebie).
Zmiana w rankingu, bez uwzględnienia graczy, których ta zmiana dotyczy tylko, pokazuje po raz kolejny zainteresowanie marketingiem najmniejszego aspektu mistrzostwa, a także absolutną pogardę dla gracza, który nie jest tylko dla Ciebie jeden sposób na osiągnięcie celów biznesowych.
Wszystko to służy jedynie potwierdzeniu faktu, że Setpoint Events SA nie ma zamiaru ani nie ma zamiaru rozwijać padel jeśli ten postęp nie obejmuje rozwoju twojego prywatnego przedsiębiorstwa, podejmowanie tylu arbitralnych decyzji, ile uznasz za właściwe dla twoich interesów, pogardzanie tym sportem i grupą profesjonalistów, którą reprezentuje to stowarzyszenie.
Podsumowując, najnowszy komunikat Setpoint Events SA do graczy dyskredytujących punkty rankingowe zdobyte w oficjalnych turniejach organizowanych przez Międzynarodową Federację naszego sportu, a także Twoja głośna decyzja o przyznaniu Wild Cards w turniejach WPT graczom, a nie profesjonalistom, to nie tylko niespotykana w sporcie, ale tylko dodatkowo potwierdza haniebną sytuację, do której wasze społeczeństwo doprowadza nasz sport. W szczególności i poprzez Twoje ciągłe działania, które:

  • Zapobiegaj całkowitej profesjonalizacji naszego sportu i uczciwości sportowej rywalizacji poprzez manipulowanie zasadami i przyznawanie dzikich kart wybranym przez siebie osobom.
  • Bezkrytycznie zachęcaj do jeszcze bardziej zamkniętego obiegu, prywatnego i całkowicie oddzielonego od Federacji i organu zarządzającego sportem, w przeciwieństwie do tego, jak sport zawodowy jest jawnie administrowany i zarządzany na całym świecie.
  • Nie szanować i zagrażać pozycji, honorowi i wolności graczy (bez których, pamiętajmy, nie byłoby WPT), nie konsultując się z nimi, działając jednostronnie i rażąco nadużywając ich pozycji w taki sposób, że teraz niżej w rankingu Gracze, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, są wyraźnie marginalizowani przez swoje ostatnie działania.
  • Ich model jest bardziej podobny do amatorskiego i komercyjnego cyrku, całkowicie skonsolidowanego przez ich ostatnie działania, niż do profesjonalnego obiegu prowadzonego przez czołowych graczy i regulowanego przez kompetentny organ federacyjny.

Kontynuacja w następnym odcinku…

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !