Czas na finał mężczyzn zbliża się wielkimi krokami w Brukseli, gdzie znajdziemy konfrontację pomiędzy Galan/Chingotto et Coello/Tapia. U progu drugiego starcia między obydwoma zespołami konieczne jest przeanalizowanie tego spotkania, zanim się ono rozpocznie.

Z czysto statystycznego punktu widzenia Arturo Coello i Agustin Tapia są oczywiście Ulubione tego spotkania. Światowy numer 1, niepokonany od trzech turniejów, chcą w tym sezonie sięgnąć po nowy tytuł przeciwko drużynie, którą chcą już zdominowały…podczas poprzedniego turnieju.

1/0 dlatego w konfrontacjach o Coello/Tapię. Jednak Alejandro Galan nie jest przeciwnikiem, którego lubią. Rzeczywiście, według statystyk z PadelInteligencja, Galan wygrał 20 z 35 konfrontacje z Agustinem Tapią i 23 zwycięstwa przy 9 porażkach przeciwko Arturo Coello. Z psychologicznego punktu widzenia możemy niemal powiedzieć, że Galantico ma przewagę nad światowymi numerami 1.

Z drugiej strony Chingotto daleki jest od posiadania takich samych statystyk od czasu porażki 16 z 24 konfrontacji przeciwko Tapii i 12 z 16 sprzeciwów twarzą w twarz z Coello.

W związku z tym, istnieje ryzyko, że debaty będą zrównoważone między obydwoma zespołami, tak jak miało to miejsce w Puerto Cabello. A Ty, jakie są Twoje ulubione?

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.