Wiemy, że dla najlepszych graczy najważniejsze jest ukończenie rozgrywek w pierwszej szesnastce rankingów ranking aby móc wziąć udział w Finale Master. Rzeczywiście, w tym turnieju na zakończenie sezonu nagradzani są najlepsi sportowcy roku, a wiele osób marzy o możliwości wzięcia udziału w uroczystościach.

Wśród kobiet otwiera się wielka szansa dzięki ogłosił odejście bliźniaków Alayeto na emeryturę. Tych dwóch zawodników, przyzwyczajonych do bycia w szesnastce najlepszych, w przyszłym sezonie już tam nie będzie, a tym samym otwiera się miejsce dla wszystkich, którzy do tej pory byli ich prześladowcami!

Jeśli obecna siódemka najlepszych par już wydaje się być o krok przed konkurencją, to mówimy, że walka o ósme miejsce powinna być emocjonująca. Nie wspominając już o tym, że Lucia Sainz i Patty Llaguno, które powinny rozpocząć rok 2024 na ósmym miejscu wśród par (jeśli nadal będą razem, a nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone), daleko im do najlepszych lat…

W tym kontekście mówimy sobie, że mogłoby być miejsce na nowe duety. Na przykład Lorena Rufo i Claudia Fernandez, które właśnie ogłosiły swoją tegoroczną współpracę. Andrea Ustero i Alejandro Alonso, choć wciąż bardzo młodzi, pokazali w tym sezonie, że mają cały talent, aby zbliżyć się do najlepszych. Czy uda im się to w tym roku?

Mówimy również, że po raz pierwszy w tym finale Master mogliśmy mieć zawodnika z Włoch lub Francji, ponieważ Carolina Orsi i Alix Collombon, które nie ogłosiły jeszcze nazwisk swoich partnerów na ten sezon, są o kilka miejsc od tego słynnego szesnastego finału pozycja. Victoria Iglesias, która wkrótce będzie obchodzić swoje 30. urodziny, chce ponownie zagrać główne role. Podobnie jak Orsi i Collombon, Sevillana nie ogłosiła jeszcze nazwiska swojego partnera na rok 2024, ale niewątpliwie jest jedną z zawodniczek, które mogą wspiąć się do Top 16.

Zrozumieliście, walka zapowiada się emocjonująco!

Siedem par, które rok 2024 rozpoczną na szczycie tabeli ranking :

  1. Josemaría / Sanchez
  2. Gonzaleza/Breę
  3. Ortega/Triay
  4. Salazara/Icardo
  5. Araujo / Riera
  6. Castello/Jensena
  7. Virseda/Osoro

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !