Z okazji pierwszej edycji A1 France Open, Fabrice Pastor, prezydent obwodu, przyznał nagrodę im wywiad o godz Padel Magazine. Omówiono wszystkie tematy: A1 Padel i jej nowe horyzonty, Stany Zjednoczone, nowe etapy, kontrowersje, relacje z FIP i „śmieszne” wojny w padel.

Konsekracja za 10 lat

Myślę, że konsekracja nastąpi za 10 lat, kiedy będziemy we wszystkich krajach świata.

Ale wierzę, że w tym roku wybuch A1 Padel odbywa się na wielu poziomach i sektorach. I oczywiście docieramy do Stanów Zjednoczonych. Będziemy obecni w Nowym Jorku, Miami i trzecim mieście.

Przekraczamy tylko progi. Marzeniem jest wziąć padel na świecie po najlepszym torze, jakim jest A1 Padel i będziemy pracować dalej. Mamy nadzieję przybyć do Azji w 2024 roku.

Amerykański sen

Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, uważam, że mnożymy dziesięciokrotnie to, co już robimy w Europie. Myślę, że to będzie kolejny start w wielkim kraju, w którym króluje konsumpcja.

Uda nam się zrobić coś wyjątkowego. Mamy kilka miłych niespodzianek!

Gracze zachwyceni A1 Padel

Jesteśmy pracownikami. Wierzę, że ten tor jest rozkoszą dla graczy.

Pozyskaliśmy już 7 kolejnych graczy w Sevilli i 5 graczy tutaj. Ponadto kontrakty, które podpisujemy, dają graczom możliwość posiadania od 3 do 4 miesięcy za darmo. Oznacza to, że mogą grać gdzie indziej.

Gracz gra padelczyni z tego swój zawód i wykonuje go bardzo dobrze. Nawiasem mówiąc, chciałbym pogratulować Augsburgerowi i Libaakowi gry w finale (nota redaktora. na WPT La Rioja Open).

Ludzie w FIP nie są „poważni”

Jestem osobą federacyjną. Federacje są bardzo ważne.

Mieć i być z Międzynarodową Federacją Padel, To bardzo ważne. Ale ludzie, którzy go prowadzą, to sprzedawcy dywanów. To niesamowite, co się dzieje w tej Federacji. Słyszymy nawet Prezydenta (Luigi Carraro) w audio wyjaśniając rzeczy. (przyp. red.). Kupiłby głosy za wyborem na prezesa FIP. Artykuł „Korupcja w padel międzynarodowy” jest online za pośrednictwemteren Padel Wewnątrz na ten temat. Próbowaliśmy skontaktować się z FIP bez powodzenia.)

FIP ponownie próbował zakazać sceny w Wenezueli w Caracas (nota redaktora. pucharu Fabrice'a Pastora). Jak Federacja może chcieć anulowania etapu, skoro ma chcieć go zwiększyć?

Ujednolicenie globalnego rankingu

Musimy dojść do porozumienia, żeby ujednolicić ranking i żeby był przede wszystkim ranking światowy.

Ponieważ dzisiaj, kiedy mówimy o najlepszych graczach na świecie, tak naprawdę mówimy o najlepszych graczach na jednym torze lub najlepszych graczach na innym torze.

Oczywiście dla mnie najlepsi gracze na świecie są moim numerem 1, tak samo jest dla innych i jest to całkowicie normalne.

Ale nie możemy już mówić o najlepszych graczach na świecie, to koniec! W końcu musisz uczynić to tak prostym, jak to tylko możliwe dla graczy. Liczą się gracze i musimy pracować dla nich, a nie dla siebie.

Obiecująca młodzież

Wierzę, że w 2024 roku osiągniemy być może 26 turniejów A1 Padel. Puchar Fabrice'a Pastora to coś innego, z 18 turniejami w tym roku.

Byli jeszcze gracze, którzy po zdobyciu Pucharu Fabrice Pastor weszli do stołu mistrzowskiego w Sewilli. Myślę o Guiralu i Urzoli, którzy wciąż pokonują Brytyjczyków i Maxiego Sancheza Blasco.

Są też inne samorodki, takie jak Santi Pineda, Leo Yob, Luciano Puppo...

Widzę wielu ważnych graczy, którzy dodatkowo podpisali kontrakt z A1 Padel a dla nas to zaszczyt i przyjemność.

Bardzo ciężko pracujemy, żeby w 2024 roku była Azja. Tam wracamy do Stanów Zjednoczonych z 3 etapami, rok później myślę, że będziemy mieli 6. Być może dodamy Houston, Chicago i Los Angeles. Tak więc już w 2024 roku będziemy mieli 6 etapów w Stanach Zjednoczonych.

Le padel podbić Afrykę

Jesteśmy grupą współpracowników, którzy stworzyli „Africa Padel”. Obecnie jest już 67 boisk. Planujemy zakończyć rok z ponad 100 boiskami. Mamy kluby w Durbanie, Port Elizabeth, Johannesburgu, Pretorii, Kapsztadzie. Jest to zatem bardzo ważna firma, która rozwija ten sport w Afryce Południowej.

A teraz studiujemy do końca tego roku na następny rok, otwarcie klubów w innych krajach afrykańskich, ponieważ jest to licencja, która się podoba i że może to być bardzo dobry produkt do rozwoju padel na kontynencie afrykańskim.

Jeśli chodzi o kluby, które już powstały, jest ich od 4 do 8 boisk i więcej w bardzo pięknych miejscach ze strategicznego punktu widzenia. Działa niesamowicie dobrze i mamy inne projekty.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.