W tym tygodniu odbywa się w południowej Hiszpanii na FIP Promocja Malagi z dwoma francuskimi parami zarejestrowanymi w kategorii męskiej.

Wczoraj po południu para składała się z Bastien Blanque i Julien Seurin przystąpił do rozgrywek z rozstawionym numerem 5. Podczas pierwszego spotkania obaj Francuzi przeciwstawili się Ivanowi Dafonte Navasowi i Juanowi Marii Ramirezowi Carrasco. Solidna i pewna siebie dwójka zawodniczek pokonała Hiszpanów w dwóch setach 7/6 – 6/3. Zmierzą się więc w ten piątek z parą Sanchez / Rubio w 1/8 finału.

Niestety dla drugiej francuskiej drużyny początek zawodów nie był taki, jakiego oczekiwano. Rzeczywiście, para składa się z Filemona Raichmana i Manuela Vivesa, który zadebiutował jako rozstawiony z numerem 8, przegrał 7/6 – 6/1 z Iberians Adrian Martinez Galindo i Francisco Cabeza Teres.

Ostatecznie po stronie pań znajdziemy tylko jedną trójkolorową drużynę, utworzoną przez Wendy Barsotti i Elodie Invernon. Zakwalifikowały się bezpośrednio na 1/8, więc dzisiaj rozpoczną rywalizację z Hiszpankami Evą Jimenez de la Plata i Marią Alvarez Moyą.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.