W tym tygodniu z listy 100 najlepszych na świecieThomas Leygue świetnie spisał się, aby wyjechać z przedpremier P2 w Puerto Cabello, gdzie czeka go pierwsze okrążenie pachnące puchem. Związany z Franem Ramirezem Francuz zmierzy się z Hiszpanami Enrique Goenagą i Teo Zapatą.

Francuski numer jeden, rozstawiony z numerem czwartym w kwalifikacjach, zaliczył świetne występy w Wenezueli, zwłaszcza przeciwko Aitorowi Garcii i Henrique Barbosie (6/4–6/4). Para francusko-hiszpańska odziedziczyła ciekawy remis w pierwszej rundzie finałowego losowania z dobrze znanymi we Francji stałymi graczami w turnieju głównym.

Enrique Goenaga wyróżnił się w naszych granicach finałem FIP Rise w Bourg-en-Bresse w listopadzie ubiegłego roku. 45. zawodnik na świecie, który będzie po przekątnej za Francuzem, to bardzo szybki praworęczny.

Jego kolega z drużyny jest znacznie lepiej znany we Francji dzięki współpracy z Cyrylem Hanouną podczas niektórych francuskich zawodów. Teo Zapata to wybuchowy zawodnik i doskonały wykonawca po lewej stronie. Hiszpan zajmie jego miejsce naprzeciwko Leygue, pojedynek może wyrównać się, gdy 43. zawodnik na świecie będzie chciał grać agresywnie.

Na papierze drużyna iberyjska ma przewagę. Goenaga i Zapata dotarli już do drugiej rundy w Qatar Major, a nawet do trzeciej rundy w Riyadzie, pokonując Ramiro Moyano i Francisco Gila. Francuz będzie musiał dać z siebie wszystko, aby uniknąć przewagi swoich przeciwników, a Francisco Ramirez będzie miał oczywiście do odegrania swoją rolę na przekątnej Zapaty.

Mecz odbędzie się w drugiej rotacji po sesji popołudniowej w Wenezueli, około godziny 23:XNUMX czasu francuskiego.

Możesz śledzić na żywo Puerto Cabello P2 kanał YouTube z Premier Padel.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!