Półfinał Majora Ooredoo w Katarze Premier Padel 2024 są już ustalone i zostaną rozegrane w najbliższy czwartek od 15:30 czasu lokalnego (13:30 we Francji) na korcie centralnym Międzynarodowego Kompleksu Tenisowo-Squashowego Khalifa w Doha.

W ćwierćfinale pary 2, 3 i 4 (Coello/Tapia, Stupaczuk/Di Nenno i Navarro/Gutierrez) swoje mecze wygrały po setach. Para Yanguas/Garrido również zakwalifikowała się do półfinału, a ich celem jest pierwszy finał tej edycji. Premier Padel przeciwko panującym mistrzom Kataru, Stupie/Di Nenno. Dzień zakończył się meczem pomiędzy faworytami, Coello i Tapią, a Paquito i Sanyo.

W grupie kobiet Alejandra Salazar i Tamara Icardo po ponad dwóch godzinach gry wyeliminowały rozstawione z numerem 2 Beę Gonzalez i Delfi Brea. Rozstawione z numerem 1 Ari Sánchez i Paula Josemaría również zakwalifikowały się, podobnie jak nowe pary Gemma Triay/Claudia Ferenández i Marta Ortega/Verónica Virseda. Półfinały zapowiadają się ekscytująco i zobaczą, jak daleko te duety mogą zajść w pierwszym dużym wydarzeniu w sezonie.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.