Tego wieczoru absolutnie konieczne było znalezienie zastępstwa dla posiadaczy tytułów Martina Di Nenno i Franco Stupaczuka w Doha. Na torze dwie drużyny miały nadzieję na podniesienie trofeum... Z jednej strony szaleńcy Arturo Coello i Agustín Tapia (ST2). Z drugiej strony outsiderzy tego turnieju Mike'a Yanguasa i Javiego Garrido (ST10).

Uczestniczyliśmy prawdziwa korekta na torze. Arturo Coello i Agustín Tapia osiągnęli stratosferyczny poziom gry, przez co ich przeciwnicy wyglądają na początkujących. Ostateczny wynik: 6/0 6/2 w 53 minuty.

Korekta Agustina i Arturo

Były numer 1 na świecie – które już niedługo powinny znaleźć swoje miejsce – bardzo mocno rozpoczął ten finał w Doha, w przełamanie od pierwszego meczu meczu z Yanguasem i Garrido, być może trochę zestresowany tym wydarzeniem... Pomimo wiatru i kilku upadków, Arturo i Agustín zdołali rozwinąć swoją grę... to znaczy z wielkie hity.

Bardzo szybko naprawdę zaszkodziło to tablicy wyników: 4/0 dla najwyżej sklasyfikowanego zawodnika po 15 minutach... wystarczy od razu powiedzieć, że Mike Yanguas i Javi Garrido nie zdołali wejść w swoją grę.

Podobnie jak dzień wcześniej przeciwko Paquito Navarro i Sanyo Gutierrezowi, Tapia/Coello nie marnowała czasu w pierwszym zestawie. Para hiszpańsko-argentyńska została zaprogramowana w trybie rakietowym i wygrała pierwszą rundę 6:0 po 20 minutach.

Wałek parowy Coello/Tapia

Arturo Coello i Agustín Tapia, wcale nie chcąc zwalniać tempa, zniesmaczyli swoich przeciwników na torze. A jednak niesione przez społeczeństwoProsząc o trochę więcej widowiska na torze, Javi Garrido i Mike Yanguas próbowali nowych rzeczy – nawet po raz pierwszy ofiarowując sobie piłki meczowe. Niestety, błyskotliwość Arturo i Agustína zabolała. Już do przerwy w drugim secie, z pierwszego gema.

3/0 dla machiny wojennej Coello/Tapianaprawdę zastanawialiśmy się, jak Mike Yanguas i Javi Garrido byli w stanie utrzymać głowy nad wodą. Na ławce rezerwowych twarze hiszpańskiej pary były zamknięte i rozczarowane. Mike Yanguas powiedział nawet swojemu trenerowi Juani Mieresowi: „albo się ruszymy, albo się poddamy".

Dzięki temu przemówieniu goście z zewnątrz przynajmniej po 40 minutach gry będą mogli zdobyć bramkę, a nawet będą mieli przyjemność wygrać drugą. Na tym zatrzyma się para Yanguas/Garrido pochylony kilka minut po 6/2, po całkowicie rzuconym lobie Javiego Garrido, który odbił się za podstawową szybą…

Statystyki meczu

Po raz kolejny statystyki podane przez PadelInteligencja jest odzwierciedleniem tego meczu: 12 zwycięskich ruchów dla Yanguas/Garrido (po 6) przeciwko 29 dla Coello/Tapia (17 dla Tapii, 12 dla Coello).

Inne ciekawe dane: gra dziwnie skierowała się w stronę Agustina Tapii – a mimo to zawodnik meczu.

Statystyki Coello Tapia

Pierwszy tytuł pary Coello/Tapia w tym sezonie, po ostatniej porażce w Riyadzie. Arturo Coello już dziś wieczorem będzie mógł porządnie uczcić swoje urodziny!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.