To chyba najbardziej „gorący” trzeciego dnia turnieju w Katarze. Rzeczywiście, podczas drugiego meczu dnia pomiędzy, na centralnym torze rozegrała się pełna napięcia scena Juana LeBrona i Alejandro Galana et Javi Garrido / Mike Yanguas. Bardzo zacięty mecz, który zakończył się zwycięstwem outsiderami Garrido i Yanguas w trzech setach.

Spotkanie w centrum mogło jednak zakończyć się znacznie wcześniej. Rzeczywiście, zapytał Juani Mieres, trener Mike'a i Javiego, a także jego dwóch zawodników dyskwalifikacja Juana LeBrona. Po gorącej wymianie zdań Juani Mieres i Juan Lebron nie są daleko od konfrontacji… Ale co tak naprawdę wydarzyło się na korcie?

Gest humoru, który mógł drogo kosztować Lebrona

Jesteśmy w ostatnim secie punkt przerwania dla Yanguas/Garrido po serwisie Juana Lebrona przy stanie 3/2. Przy 15/40 na tablicy wyników Juan Lebron serwuje na Yanguas i punkt zostaje przyznany. TO outsiderami szybko udaje się odzyskać siatkę i siłę El Lobo bronić. Naciskany przez przeciwników Lebron nie trafia w lob i daje Yanguasowi/Garrido przerwę.

Wściekły Andaluzyjczyk z wściekłością uderza piłkę na drugą stronę boiska. Jedyny problem: piłka mija zaledwie kilka centymetrów od twarzy Mike'a Yanguasa. Wiemy to, Yanguas jest przyzwyczajony do kontrowersji…ale tutaj jego irytacja wydaje się całkiem zrozumiała. Na swojej ławce, Juani Mieres dymi prawie tak samo. On, który mimo wszystko jest z natury spokojny, stara się zapanować nad gniewem i nagle wstaje, by podejść i pocierać ramiona Lebrona. El Lobo reaguje z niemal taką samą zjadliwością, a nastroje stają się gorące.

Kierownik zostaje wezwany na tor.

Dyskwalifikacja, która byłaby uzasadniona?

Bardzo wyraźnie żądamy dyskwalifikacji Juana LeBrona za ten niebezpieczny gest. Na ławce, jego kolega z drużyny, Ale Galan, wydaje się zirytowany ogólną sytuacją, ale także gestem partnera. Galan ledwo patrzy na swojego kolegę z drużyny. Jorge Martinezchoć zirytowany, próbuje zmobilizować swoje wojska i uspokoić Juana.

Następuje niekończąca się przerwa w grze… Mike Yanguas i Javi Garrido próbują doprowadzić do dyskwalifikacji Lebrona i główny oskarżony podtrzymuje swoje stanowisko. Decyzja zajmie wiele minut: Juan Lebron nie wychodzi za kaucją”oferuje nasz konfigurator” z ostrzeżenie. Niewystarczające dla Mieres, Yanguas i Garrido.

Z tyłu musisz wrócić na tor. Resztę już znamy. Eliminacja numer 1 na świecie Lebrona/Galana, radość Yanguas/Garrido i ogromna sensacja w Katarze.

Oczywiście jest radość, ale też pośpieszny wyjazd utworu Juana LeBrona oraz bardzo zimny uścisk dłoni z Mikiem Yanguasem i Javim Garrido, którzy nie chcieli dać większe zainteresowanie rywalem. Dochodzi do wymiany zdań pomiędzy Galanem i Yanguasem nie sposób wiedzieć, co zostało powiedziane między tymi dwoma mężczyznami... W każdym razie Madrynianin opuszcza kort z zakrytą twarzą i pięściami opartymi na biodrach.

Wnioski z tego zdarzenia

Co w końcu powinniśmy zapamiętać z tego, co wydarzyło się na torze centralnym? A właściwie kilka rzeczy:

Od kilku miesięcy na torze Juan Lebron jest znacznie… spokojniejszy. Był znacznie mniej prowokacyjny i mniej irytujący. Myśleliśmy o czymś w rodzaju „operacja uwodzenia„. Ale teraz, gdy sezon zaczyna się od nowa… wygląda na to, że po kolei demony Lobo wypływają na powierzchnię. Aby zobaczyć, jak to może ewoluować w przyszłości.

Druga rzecz, takie podejście nie pomoże Hiszpanowi odzyskać serc fanów. Z pewnością jest mnóstwo wielbicieli Lebrona, ale wczoraj wieczorem w Central nie było ich wielu. Mogę państwu to powiedzieć, gdy siedziałem na trybunach centralnych wkrótce po zdarzeniu 95% obecnych widzów poparło outsideramii to pomimo nie zawsze nienagannej postawy Yanguasa... Gdy zwyciężyła para 10, na trybunach wibrowały brawa.

Ostatni punkt… na to wygląda Mike Yanguas i Juan LeBron najwyraźniej nie są najlepszymi przyjaciółmi. To nie pierwszy raz, kiedy ta dwójka ma problemy na torze. Szczególnie pamiętamy spotkanie w Paryżu w zeszłym roku, podczas Majora, gdzie doszło do kilku chwil napięcia pomiędzy obydwoma zawodnikami. Yanguas się bawił Belasteguina w tamtym czasie: inny scenariusz niż ten, ponieważ ostatecznie Lebron i Galan uciekli.

Krótko mówiąc, o tym zdarzeniu nieuchronnie usłyszymy trochę dłużej. Być może nawet będziemy do tego uprawnieni przeprosiny od Lebrona ? Najbliższe dni zapewne nam to pokażą…

Tak czy inaczej, Juan Lebron musiał mieć okropny koniec wieczoru, biorąc pod uwagę miny Jorge Martineza i Ale Galana na koniec meczu…

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.