Oczywiście finał w Doha zapowiadał wspaniałe widowisko. Paula Josemaria i Ariana Sanchez (TS1) spotkał bardzo zaskakującą parę Gemmy Triay i Claudii Fernandez (ST3).

Szczególnie niezdecydowany finał w pierwszej połowie, przerywany licznymi przerwami i bardzo dobrym poziomem zawodników na torze. Następnie demonstracja światowych numerów 1 w drugiej turze, pozostawiając Fernandez/Triay na ostatnim miejscu.

Ostatecznie na torze zwyciężyło doświadczenie Pauli i Ariany. Zadają A 6 / 3 6 / 1 Claudii Fernandez i Gemmie Triay. W ten sposób stają się najbardziej utytułowaną parą na rynku Premier Padel, z 3 tytułamiprzed Delfi Breą i Beą Gonzalez. A przede wszystkim są pierwszymi graczami, którzy wygrali Katar Major!

Bardzo wciągający pierwszy set

Paula i Ariana rozpoczęły to spotkanie bardzo poważnie. Numery 1 oferowały bardzo pracowitą grę, co pozwoliło im szybko prowadzić 2:0 w tym meczu.

Jednak nie pod wrażeniem, Gemma i Claudia wróciły, aby strzelić gola w następnej grze, wykorzystując to kilka błędów przeciwników. Każdy mecz był zacięty i żadna z drużyn nie chciała zyskać przewagi. Mecz niewątpliwie zmierzał w stronę Ariany Sanchez… i Claudii Fernandez.

Według danych z PadelInteligencja, grała Ariana Sanchez 423 piłek… przeciwko 314 dla Pauli Josemarii.

W sumie będzie 9 przełamań w pierwszej rundzie, dowód, że mecz był blisko. Dalsza przerwa ostatecznie będzie sprzyjać światowym numerom 1. Chociaż musieli się bronić break point przy stanie 5:3będą mogli liczyć na szczególnie celne woleje.

W końcu to sprawia Na tablicy wyników 6/3 po niecałej godzinie gry.

Demonstracja liczb 1

W drugim secie Paula i Ariana zdawały się znaleźć odpowiednią kombinację, aby pokonać swoich przeciwników. Podobnie jak w pierwszym zestawie zerwali wcześnie w tej rundzie i zrobili kolejny krok w kierunku tytułu, który coraz bardziej do nich sięgał.

Z drugiej strony błędy pojawiały się coraz częściej. Claudia Fernandez, metronom, być może była trochę pochłonięta emocjami. Pierwszy finał, w Majorze, z możliwością zostania najmłodszym graczem w historii, który zdobył tytuł na zawodowym ringuoczywiście, że to może być przerażające. Na szczęście mogła liczyć na Gemmę Triay nienaganną postawę na boisku.

Tyle że na korcie z przodu były Paula Josemaria i Ariana Sanchez. Ci ostatni po raz kolejny na torze udowodnili, że tak nie jest na szczycie rankingów bez powodu. Claudia Fernandez i Gemma Triay zapłaciły cenę po porażce 6/1 drugiego seta.

Drugie zwycięstwo z rzędu Ari i Pauli, które wygrały pierwszy turniej Major Kataru kobiet! Gracze będą teraz mogli cieszyć się tygodniowym wypoczynkiem wraz z Premier Padel Puerto Cabello P2.