Francuska Federacja Tenisowa reprezentuje padel we Francji od 2014 r. Po raz pierwszy mianuje wybieralnego urzędnika odpowiedzialnego za padel w 2018 roku z Hubertem Picquierem. W 2020 roku FFT tworzy misję Padel wokół byłego zawodowego tenisisty Arnauda Di Pasquale.

logo sportuSPORT JAKOŚCI spogląda wstecz na przyczyny tego boomu w padel i związek między padel i TFF. Oto fragment arkusza danych Budowa.

Le padel : sport dla przebiegłych

Lubisz sporty rakietowe, ale wolisz spryt i umiejętności od czystej siły? ten padel jest stworzony dla Ciebie. Serw jest z dołu, a piłka musi być uderzona poniżej górnej części siatki. Zakończ usługi związane z kulami armatnimi. Miększa piłka i wyłożona wykładziną nawierzchnia spowalniają grę, a zbiórki na ścianach pozwalają na dłuższe rajdy.

Mniejszy teren (20 m x 10 m) zmniejsza zasięg jazdy. Nauka jest szybka, bawimy się bardzo szybko, a bliskość między graczami wnosi ważny wymiar towarzyskości, dodatkowo potęgowany przez praktykę w dwuosobowych zespołach (mężczyzn, kobiet lub mieszanych). Te cechy sprawiają, że padel dociera do szerokiego grona odbiorców, bez ograniczeń wiekowych i płci.

2020: FFT stawia na misję Padel

Le Padel dołączył do Francuskiej Federacji Tenisowej od 2014 roku. Dla Federacji Tenisowej Padel oferuje zrzeszonym klubom możliwość dywersyfikacji swojej działalności. W zamian federacja wnosi do dyscypliny autorytet, wiedzę fachową, know-how, doświadczenie i środki federacji sportowej zorganizowanej i ustanowionej na całym terytorium.

Od tego czasu federacja rośnie w siłę w dziedzinie padel. Świadczy o tym utworzenie w 2020 roku misji Padel powierzone firmie Arnaud Di Pasquale, która stara się realizować kompleksowy program rozwojowy: budowa padel, szkolenie nauczycieli, organizacja kalendarza rozgrywek (1248 turniejów notowanych w 2021 r.), stworzenie rankingu graczy (obecnie 14 000 graczy), selekcja i zarządzanie drużynami francuskimi. Wyzwaniem jest wspieranie rozwoju padel tak ważne we Francji jak w Hiszpanii czy padel ma kilka milionów praktykujących.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.