W ten weekend odbył się pierwszy etap FFT Padel Wycieczka, P2000 Valenciennes. Mogliśmy zobaczyć najlepszych francuskich zawodników w tym momencie, ze zwycięstwami Bergerona / Blanqué dla mężczyzn i Godalliera / Martina dla kobiet. W tym artykule przeanalizujemy pozytywne i negatywne punkty pojawienia się tego nowego obwodu.

Pozytywne punkty P2000:

Przede wszystkim zaletą tej nowej kategorii turniejów jest to, że pozwala na przegrupowanie najlepszych par francuskich na tym samym turnieju. Na przykład w Valenciennes mogliśmy zobaczyć lub odkryć dwie najlepsze pary francuskie w finale: Tison / Maiget i Bergeron / Blanqué. Czego brakowało na ostatnim P1000, do którego nie przybyli Francuzi trenujący w Hiszpanii. Turniejom brakowało odrobiny smaku, ponieważ nie widzimy w tym czasie pary, która mogłaby konkurować z paryską parą Tison / Maigret.

Ponadto jednym z celów i woli FFT przy ustanowieniu tej nowej kategorii turniejów jest sprowadzenie zagranicznych graczy (głównie hiszpańskich). Rzeczywiście, przywódcy odpowiedzialni za padel na FFT chce, aby francuski tor stał się międzynarodowy, tak jak kilka lat temu, kiedy wprowadzili P1000. To ambitny cel, aw pierwszej edycji widzieliśmy kilka hiszpańskich twarzy.

Wprowadzając te P2000, FFT zwalnia najlepszych graczy P1000. Korzyść dla innych graczy, którzy przyszli i przegrali swoją pierwszą rundę, często padając na ziarno. P1000 stanie się bardziej dostępny dla graczy, którzy niekoniecznie celują w najlepsze 100 lub 50. Co więcej, widzimy, że od małego P1000 stał się już znacznie bardziej dostępny, co zaburza porządek rankingów.

Wreszcie wspaniałą wiadomością o nowym elitarnym torze jest stworzenie etapów w sercu miast, aby ludzie mogli odkrywać padel do ogółu społeczeństwa i postępuj tak, jak na niektórych etapach World Padel Tour. Decyzja ta pozwala organizatorom na lepszą promocję powierzchni reklamowej w szczególności dla sponsorów.

Mieliśmy prawo do bardzo aktywnego zespołu komunikacyjnego podczas turnieju. Wiele najlepszych turniejów tenisowych chciałoby mieć o połowę mniejszą widoczność przez cały weekend. Więc jest szansa dla padel mieć ten obwód.

Ujemne punkty tych P2000:

Nagrody pieniężne dla graczy mogą nie być równe. P250 wynosi od 250 do 499 euro, P500 od 500 do 999 euro, a P1000 to co najmniej 1000 euro. Ale P2000 to nie co najmniej 2000 €, ale więcej niż 1500 €. Czego nie ma w logice ustanowionej przez FFT od czasu ustanowienia zatwierdzonych turniejów. Wielu graczy i interesariuszy w padel byli również zdumieni tą dziwnością w przydziale środków finansowych.

Drugi czarny punkt: etapy tego nowego elitarnego obwodu odbywają się w tym samym czasie, co turnieje WPT. Najlepsi francuscy gracze biorą udział w turnieju WPT i dlatego będą musieli dokonać wyboru między Francją a Hiszpanią. Zainteresowani francuscy gracze również wyrazili już swoje niezadowolenie, ale wybór jest już ceną dla większości z nich: dają z siebie wszystko, aby World Padel Tour i dlatego powinni faworyzować obwód pro. Bezpośrednia konsekwencja: może to częściowo zniekształcić francuski ranking, ponieważ najlepsze pary nie zawsze będą obecne. Szkody dla graczy, szkody dla organizacji, szkody dla społeczeństwa.

Wreszcie, podczas prezentacji tego nowego toru, FFT ogłosił publicznie świat podczas tych wielkich wydarzeń. Z pewnością wokół imprezy i w trakcie trwania imprezy panuje bardzo dobra komunikacja. Jest jakaś praca… Z drugiej strony na tych etapach, które odbywają się w klubach padel, FFT powinien odnieść sukces w sprowadzeniu licencjobiorców / klubów tenisowych z regionu na te wielkie sceny i że na tym poziomie robi to różnicę dzięki padel „Klasyczny”, zwłaszcza gdy udaje mu się wprowadzić śmietankę padel Francuski. Należało rozpocząć tempo. Zrobione. Teraz za wszelką cenę potrzebujemy więcej ludzi, przynajmniej do półfinałów i finałów. To ważne dla wizerunku naszego sportu.

Oczywiście nie przejmujemy się wydarzeniami w centrum miasta. Miejsca wybrane przez FFT są wyjątkowe. Nie ma to jak wprowadzanie nowych graczy do padel.

Podsumowując, wyniki są oczywiście bardzo pozytywne, zwłaszcza że był to pierwszy etap pierwszej edycji… Mieliśmy prawo do bardzo dobrej komunikacji ze strony FFT, z bardzo aktywnym zespołem komunikacyjnym. Gracze dali nam wspaniały występ o 4PADEL Valenciennes. Ale teraz potrzebujemy opinii publicznej i to głównie tam, gdzie oczekuje się FFT na swoich kolejnych krokach.

Alexis Dutour

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.