Kto nie wie juan lebron, ten hiszpański zawodnik, którego uwielbiamy nienawidzić na torze? Ten 29-letni zawodnik zapisał się już w historii padel na zawsze.

Juan LeBron to zawodnik, który także potrafi dobrze grać prawy niż lewy. Znany jest ze swojej wyjątkowej budowy ciała i ciosów, które przyniosły mu „kilka” wilk płacze i jego charakter, który jest więcej niż mocny na boisku. Spojrzenie wstecz na niezwykłą – i wcale nie dokończoną – karierę Juana LeBrona.

Początek…

Urodził się Juan LeBron 30 stycznia 1995W Port Santa Maria, niedaleko Kadyksu. Nikt wtedy nie wyobrażał sobie, że pewnego dnia stanie się jednym z najlepszych graczy w piłce nożnej padel wszechczasów.

Jego miłość do padel zaczyna się kiedyon ma zaledwie 7 lat. Mały chłopiec po prostu chce naśladować swojego ojca, który bawi się z przyjaciółmi. To była miłość od pierwszego wejrzenia i w tym momencie narodziła się prawdziwa miłość do tego sportu. Z kategorii infantylnych pokazuje się młody wilk swój talent do Hiszpanii, wygrywając kilka znaczących turniejów lokalnych, a następnie ogólnopolskich.

W wieku 17, trudny wybór przedstawia mu się: przenieś się do Madrytu, aby móc trenować, jeśli chce mieć nadzieję na zdobycie szczytów. Co on robi. Dwa lata później, en 2014gdy miał zaledwie 19 lat, Juan LeBron debiutuje na zawodowym torze.

Wspinaczka…

Stopniowo Juan LeBron buduje swoje gniazdo na torze World Padel Tour. Łączy członków drużyny i odnajdujemy go szczególnie u boku Gabi Reca lub Marcello Jardima. W 2017 r. w rankingu zajął 19. miejsce. Jego pierwszy znaczący wyczyn miał miejsce w 2018 roku, kiedy grał z Juanem Cruzem Belluati. Duet wbrew wszystkiemu pokonuje gladiatorów obwodu, Fernando Belasteguin i Pablo Lima. To właśnie w tym momencie Andaluzyjczyk zaczął się ujawniać.

W 2019 roku rozpoczyna rok z zupełnie nowym partnerem: Paquito Navarro. Obaj panowie dogadywali się na tyle dobrze, że pod koniec roku stanęli na najwyższym stopniu podium. i zaznaczyć historię ich sportu. Rzeczywiście, Juan LeBron i Paquito Navarro zostali pierwszymi Hiszpanami w historii, którzy wspólnie zajęli pierwsze miejsce na świecie.

Paquito Navarro Juan Lebron 2019

Z tego bardzo dobrego powodu Paquito i Juan decydują się na separację. El Lobo dlatego zwraca się do nowego kolegi z drużyny… Alejandro galan.

Punkt kulminacyjny...

U boku Alejandro Galana Juan LeBron zdobywa wszystkie szczyty. Od pierwszego sezonu ramię w ramię, w roku naznaczonym pandemią, El Lobo et El Galantico wygrać 6 z 11 turniejów WPT. Ofiarowują sobie mimochodem wspólnie miejsce nr 1 na świecie.

Nastąpiły trzy lata dominacji na torze. Para Lebron/Galan staje się ogr World Padel Tour i później, Premier Padel. Razem, Juan i Ale wymyślą na nowo padel, dzięki czemu jest znacznie szybszy i bardziej agresywny.

FINAŁ MISTRZOSTW LEBRON GALAN

Juan Lebron i Alejandro Galan to: 27 utworów na World Padel Tour et 6 trofea na obwodzie Premier Padel, w tym jeden w 2024 r.

Jednak po kilka obaw w 2023 r – i kontuzja Juana LeBrona – emblematyczna para postanawia rozstać się z drugim turniejem w 2024 roku po kolejnej kontrowersji.

Kontrowersje…

Juan LeBron to zawodnik znany ze swojego temperamentu na torze. Andaluzyjczykowi daleko do spokoju i szybko wpada w złość... na przeciwników, ale także na kolegę z drużyny. Doprowadziło to w szczególności do scen wielkiego napięcia między nim a Alejandro Galanem. Szczególnie pamiętamy NowośćGiza P1 gdzie zachowanie Lebrona wobec kolegi z drużyny spowodowało eksplozję Madrileniańczyka, który opuścił boisko.

My też pamiętamy historia Chile z decyzją arbitrażową, która mogła drogo kosztować parę Coello/Tapia. Wokół tego finału narosły ogromne kontrowersje, do tego stopnia, że Lebron i Galan przeprosili na portalach społecznościowych.

Ostatni był nie dawno. W zeszłym tygodniu podczas meczu Lebron/Galan z Yanguas/Garrido, gest humoru niemal zdyskwalifikował Juana LeBrona, a w konsekwencji Alejandro Galana. Nowa kontrowersja, o jedną za dużo, kosztując koniec pary Galan/Lebron.

Mimo wszystko Juan LeBron, czy go lubimy, czy nie, pozostaje i pozostanie pomnik padel Świat. Gracz zespołowy Babolat mimo swojego charakteru i trudności, jakie mógł napotkać w ostatnich miesiącach, napisał historię tego sportu.

Dzisiaj według wszelkiego prawdopodobieństwa powinniśmy być obecni powrót pary Paquito Navarro / Juan Lebron…Czy drugi etap w 100% andaluzyjskiego duetu będzie równie owocny jak pierwszy?

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.