Alejandro galanprzydomkiem Ale galan, to prąd globalny numer 2 w rankingu FIP, tuż za nim Arturo Coello . , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , i na równi ze swoim partnerem Juana Lebrona.

Alejandro Galan to zawodnik lewicy, znany szczególnie z jego moc et jego refleks. Dziś jest na zawodowym ringu, najlepszy blokujący zawodnik w siatce. Madrynianin potrafi wykonywać niemożliwe strzały w defensywie i oddać rekordową liczbę zwycięskich strzałów.

Pasja do padel od najmłodszych lat

Urodził się Alejandro 15 maja 1996 do Madrytu. Często to powtarza, „urodził się z łopata w dłoni”… Zaczął jednak dopiero brać lekcje padel że wiek 7. Od ze skromnej rodzinywcześniej nie mógł tego zrobić ze względu na wysokie koszty zajęć. I znowu, kiedy zacznie brać lekcje, może tak byćtylko raz w tygodniu.

Lekcje, które pobierał, pozwoliły mu nadal brać udział w zawodach w kategorii juniorów, gdzie osiągał bardzo dobre wyniki i zaczął to robić wspinać się po drabinie padel Hiszpański.

Wszystko zmieni jednak otrzymana przez niego dotacja. Dzięki tym dochodom może w końcu trenować bardziej regularnie. Wyniki przynoszą efekty: poprawia się z dużą szybkością i zostaje lideremjeden z najlepszych na świecie w kategorii juniorów.

Jeśli jego talent jest niezaprzeczalny, będzie musiał poczekać do 2016 roku, swoje 20. urodziny, aby naprawdę wyróżnić się wśród profesjonalistów!

Ale Galan młody

Jego błyskawiczny awans na sam szczyt

Zadebiutował na World Padel Tour z Juan Cruz Belluati. Para oczywiście nie bierze w tym udziału bez finału w tym sezonie, ale nadal sięga szóste miejsce w rankingu par. Nie na tyle, aby Ale i Juan mogli dalej działać razem. Pod koniec 2017 roku obaj mężczyźni rozstali się po wspólnie spędzonym sezonie.

En 2018zaledwie dwa lata po dołączeniu do WPT Ale Galan zdobył swój pierwszy tytuł na turnieju WPT Valladolidwraz ze swoim nowym partnerem, Matias Diaz. W tym samym roku obaj koledzy z drużyny zdobyli drugą koronację, Lugo. Alejandro Galan wchodzi do pierwszej dziesiątki.

W następnym roku, po rozstaniu z Diazem, Galan grał u boku dwóch zawodników. Rozpoczyna 2019 rok od Juani Mieres z którym wygrał Buenos Aires Masters. Jednak pomimo tego wyniku obaj gracze zmierzają w kierunku innych horyzontów. Ale Galan łączy siły z Pablo Limą, z którym będzie miał fantastyczną końcówkę sezonu: 3 tytuły i zwycięstwo w Finale Master w Barcelonie.

Na koniec sezonu, Alejandro Galan jest numerem 3 na świecie. Po raz kolejny dokonuje zmiany partnera i odnajduje się Juan LeBron, numer 1.

Galan Lima|Galan Lima mistrz padel barcelona|lima galan padel world padel tour mistrz | alex corretja padel|mistrz world padel tour świat publiczny padel 2019|świat padel mistrz publiczny barcelona|wejście dymne salazara padel|lima galan mistrz zwycięstwa padel|lima galan przeciwko smierci padel|nito brea rozczarowanie padel mistrz|agustin tapia|belasteguin pujol fip

Lebron / Galan: „Kocham cię… ja też nie!”

Zostali Alejandro Galan i Juan LeBron emblematyczna para padel mondial. Od 2020 roku są na szczycie, gromadząc zwycięstwa i tytuły. W pierwszym roku ich wspólnego działania, naznaczonym pandemią, zwyciężyli 6 z 11 turniejów WPT, wspólnie oferując sobie miejsce numer 1.

Wiemy, że od tego czasu obaj gracze odkryli ten sport na nowo i wspięli się na szczyt. Ale ich związek często potrafi zaskoczyć. Alejandro Galan i Juan LeBron są znani z tego, że mają dwa wielkie ego… oraz dwie duże postacie. Napięcia między tymi dwoma zawodnikami nasiliły się nie raz na torze. Wielu zapewne pamięta starcie dwóch graczy na NewGiza P1. Ostra wymiana zdań, połączona z humorystycznym gestem Galana, który opuścił boisko bardzo zirytowany.

Czy od tego czasu napięcia opadły? W pewnym sensie tak. Rzeczywiście, po telenoweli, która animowała koniec poprzedniego sezonu (możliwe rozdzielenie Juana LeBrona i Ale Galana), obaj gracze pokazali zupełnie inną stronę i ostatecznie zdecydowaliśmy się na kontynuację ich współpracy.

FINAŁ MISTRZOSTW LEBRON GALAN

Jeśli niektórzy fani chcieliby, aby Hiszpanie ścigali się indywidualnie, co by się z tym stało padel bez Lebrona/Galana, najbardziej charakterystycznej pary ostatnich czterech lat? Oferując coraz bardziej agresywny i kompletny styl gry, Juan LeBron i Alejandro Galan wnieśli wiele do drużyny. padel aktualne i nikt nie może temu zaprzeczyć. Czas pokaże, czy w 2024 roku nadal będą na szczycie…

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.