Martina Di Nenno jest jednym z superpiby – superdzieci po francusku – wraz ze swoją wieloletnią partnerką, Franco Stupaczuk. Jednak Martin Di Nenno to prawdziwy cud tego sportu. Tak naprawdę zaledwie 5 lat temu jego życie mogło zostać wywrócone do góry nogami.

Jednak dzisiaj jest jednym z najlepszych, prawych graczy na obwodzie. Argentyńczyk zawsze był bardzo dobrym obrońcą, a teraz udało mu się zmienić swoją grę i stać się bardziej agresywną na torze.

Spojrzenie wstecz na niezwykłą karierę Martina Di Nenno.

Początek wielkiej kariery

Urodził się Martin Di Nenno 18 marca 1997w Ezeizie w Argentynie. Podobnie jak wielu zawodników na torze, Argentyńczyk rozpoczął padel bardzo młody. Ten ostatni urodził się i wychował w rodzinie znakomitych sportowców, dlatego bardzo wcześnie zaczął startować w zawodach.

W wieku dziesięciu lat młody Argentyńczyk błyszczy w sporcie. Od 2007 roku grał z pewnym Franco Stupaczuk. Gracz, który będzie za nim podążał przez całą jego karierę. Martin wyróżnia się jakojeden z najlepszych zawodników w swoim kraju. Stopniowo zaczął grać i wygrywać wiele turniejów za granicą.

W 2015 roku dołączył do WPT ze Stupą, a dwóch młodych Argentyńczyków szybko zyskało przydomek „Los Superpibes” (wspaniałe dzieci). Nadal noszą ten pseudonim, nawet dziesięć lat później.

Chingotto powiedział, że stupa 2015 Fabrice Pastor Cup

Tragedia, która mogła być kosztowna

Jednak zaledwie rok po rozpoczęciu kariery zawodowej życie Martina Di Nenno przyjęło zupełnie nieoczekiwany obrót, który mógł kosztować go utratę miejsca w lidze World Padel Tour.

En janvier 2016, wówczas 19-letni Martin przebywał w Argentynie, gdzie spędził wakacje z rodziną na koniec roku. Pewnego dnia podczas dość zwyczajnej wycieczki wraz ze swoimi dwoma najlepszymi przyjaciółmi – ​​w tym Elias estrella, cud padel Argentyńczyk i obiecywał wspaniałą przyszłość – troje młodych ludzi uległo poważnemu wypadkowi samochodowemu, jadąc do Paragwaju, aby wziąć udział w wystawie Padel.... Tylko Martinowi udało się przeżyć.

Nadal wyszedł z tego wypadku ze złamanymi obiema nogami. Lekarze są bardzo pesymistyczny odnośnie możliwości odtworzenia padel dla Martina i nie sądzę, że po roku będzie mógł znowu chodzić.

Jednak Martin nadal demonstruje całą swoją determinację, siłę charakteru i odwagę. Po roku ciężkiej pracypomiędzy ciężką pracą a rehabilitacją Martinowi Di Nenno udaje się stanąć na nogi i wrócić do gry World Padel Tour.

Stopniowy powrót na szczyt

Kiedy Martin wrócił na ring zawodowy, miał trochę trudności ze znalezieniem stałego partnera. Rzeczywiście łączy członków drużyny i zobaczymy, jak ewoluuje wraz z nim Juana Restivo, Javi garrido lub Agustín Silingo.

Wreszcie jest obok Maxi Sancheza, w 2020 r., w końcu udaje mu się trochę odciąć. Obaj mężczyźni wsiadają do osiem najlepszych par na świecie. Następnie jesteśmy świadkami przybycia na szczyt młodego argentyńskiego geniuszu.

Po tym roku znalazł się obok Paquito Navarro. Para stała się symboliczna i szczególnie wygrała dwóch magisterskich w 2021 r (Barcelona i Buenos Aires), a takżeOtwarte w Kordobie w Hiszpanii.

Po dwóch dobrych wspólnych sezonach obaj gracze postanowili rozstać się na turnieju w Santander w 2022 roku. Ostatni taniec w apoteozie dla Martina i Paquito, którzy zdobyli tytuł przeciwko Fernando Belasteguinowi i Arturo Coello.

Ostatni taniec Di Nenno Navarro

Powrót superpiby

Prawie 7 lat po zakończeniu stowarzyszenia Martin Di Nenno i Franco Stupaczuk postanowili do siebie wrócić i utworzyli grupę superpiby. I nawet po tylu latach majonez między obydwoma graczami nadal jest mocny.

Rzeczywiście w 2023 r. superpiby ofiarować sobie a szalony sezon. Przez długi czas ścigali się o pierwsze miejsce na świecie, za ogrami Arturo Coello / Agustin Tapia. Mimo wszystko zajęli drugie miejsce w zawodach.

MARTIN DI NENNO FRANCO STUPACZUK PÓŁFINAŁ MASTER MADRYT 2023

Dziś Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno jeden cel : dotrzeć na sam szczyt rankingów. W każdym razie nie możemy temu zaprzeczyć, Martin Di Nenno jest sama definicja odwagi.

Ten, który chciał uczcić pamięć swojego najlepszego przyjaciela Eliasa Estrelli poprzez powrót na tor, osiągnął to po mistrzowsku. A to dopiero początek długiej kariery...

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.