Francuska Federacja Tenisowa działa pełną parą reorganizacja. Nowe zespoły, nowa strategia i wielkie ambicje dla padel. Zacytujemy 3 podpory od początku do Gillesa Morettona, który mógłby być częścią tego nowego schematu organizacyjnego padel : Jean Couvercelle, Christian Collange i Christophe Lesage. 

Drużyna padel zostanie utworzona

Nowy prezes FFT, Gilles Moretton, ogłosił kolor: „Zamierzamy zbudować prawdziwą grupę roboczą poświęconą padel".

Rozumiemy przez to, że FFT mogłaby powołać wydział, który tylko zajmuje się padel.

Pamiętamy słowa Claude'a Baigtsa, prezesa EACP (The European Association of padel prywatne) z tym pragnieniem widzieć "agencja zajmująca się padel w ramach FFT". Na razie nie jest jasne, czy tak się potoczy, ale w praktyce z pewnością zbliżymy się do tego.

Ta nowa organizacja mogłaby powstać bardzo szybko, jeśli wierzyć pierwszej konferencji prasowej Gillesa Morettona od czasu jego wyboru.

Kto ma zostać wybranym urzędnikiem odpowiedzialnym za padel ?

FFT tworzy obecnie swoje zespoły po powołaniu Nicolas Escudé jako krajowy dyrektor techniczny FFT ad interim.

Wiemy, że ogólna organizacja może się znacznie zmienić w 2021 roku. Sama idea wybierania przedstawiciela do spraw padel może podlegać przeglądowi pod względem formy i / lub prerogatyw.

Tworząc powieści polityczne, pomyśleliśmy o trzech osobach, które mogłyby ubiegać się o obowiązki padel w ramach FFT:

Christian Collange, Christophe Lesage i Jean Couvercelle.

Przede wszystkim należą do wielkich zwolenników Gillesa Morettona. Byli zaangażowani w tę kampanię od pierwszych dni. Trzej mężczyźni byli częścią doradców padel nowy prezes Francuskiej Federacji Tenisowej. W konsekwencji program, który będzie dziś stosowany przez FFT, również wywodzi się z pomysłów i wymian z tym trio.

Silne trio

Wszyscy mają duże doświadczenie padel, oprócz bardzo dobrej znajomości tenisa.

Jean Couvercelle

Jean Couvercelle to wspaniała postać francuskiego tenisa. Założyciel Tennis Magazine zaakceptował to w 2014/2015 roku Padel Magazine parle padel w słynnym magazynie tenisowym. Lepiej: Tennis Magazine miał zintegrowany „mini magazyn Padel Magazine„W swojej dystrybucji.

pokrywa jean padel magazyn tenisowy

Od tamtej pory Jean nigdy nie był daleko padel. Wraz z synami zdecydowanie wyruszył w przygodę padel inwestując w jeden z większych ośrodków padel Francuski: Le Big Padel Bordeaux.

Christian Collange

Christian Collange ma duże i szerokie doświadczenie sportowe. Były menadżer tenisa Padel Soleil à Beausoleil stał się prawdziwym proaktywistąpadel. Jego działalność związana z Bullpadel i pełni funkcję przewodniczącego komitetu padel z ligi PACA uczynić go podstawą padel français.

deschamp collange berben padel

Mówią o nim wyniki w lidze PACA, która jest jedną z najbardziej aktywnych we Francji z regularnymi, znaczącymi postępami. Prawdziwa lokomotywa padel Francuski, FFT często zainspirowany tą ligą do dalszego rozwoju.

doradcą padel do listy 'Razem na kolejny tenis„Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby obejmował prowadzenie w dodatku do swoich funkcji w lidze PACA.

Christophe Lesage

To jeden z filarów francuskiego tenisa. Prezes Narodowego Pucharu Tenisa jest szefem największych amatorskich zawodów tenisowych na świecie. Wraz z Frankiem Binistim połączył siły, aby stworzyć National Padel Puchar, pierwsze zawody, które rozpoczynają zakrojony na szeroką skalę krajowy tor we Francji z wyjątkową fazą finałową w Międzynarodowym Centrum Tenisowym Cap d'Agde.

Christophe lesage 2019

Zawody, które miały miejsce z biegiem czasu i które oczywiście korzystają z siły Narodowego Pucharu Tenisowego.

Christophe Lesage może również liczyć na duże doświadczenie dzięki współpracy z twórcą terenu padel technopadel.

Były zawodowy tenisista jest jednym z lojalnych zwolenników Gillesa Morettona. Jest blisko nowego prezesa FFT. Był ważnym wsparciem dla klubów tenisowych podczas kampanii.

Kobiety na rachunku?

W tej grupie padel które powstanie przy FFT, możemy się założyć, że będą obecne kobiety. Widzimy to już w nowym schemacie organizacyjnym FFT. Dlatego myślimy o Line Meites, nazywanej w świecie „głosem” padel Francuski. Rzeczywiście, wydaje się, że ma wszystkie cechy, by zająć stanowisko w nowej grupie. padel z dużymi umiejętnościami na poziomie klubowym, coaching, ale także jako komentator padel we Francji i na świecie.

Myślimy również o byłych / obecnych profesjonalnych graczach padel którzy wrócili z Hiszpanii i którzy byliby niekwestionowaną pomocą dla padel Francuski na FFT. Laura Clergue przerwała swoją hiszpańską przygodę. Wyjaśniła, że ​​chce kontynuować w padel. A co by było, gdyby zajął honorowe miejsce w FFT? Bogate w doświadczenie zdobyte we Francji i na World Padel TourLaura ma wiele cech, aby sprostać potrzebom FFT.

Masz to padel pełen kompetentnych ludzi. Próbowaliśmy tutaj zrobić małą fikcję polityczną na kilka godzin / dni przed utworzeniem nowej organizacji. padel w FFT.

Cokolwiek się stanie, kość jest rzucona: obiecujemy padel wyjątkowa przyszłość!

Zdjęcia: Xavier Palau Monax

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.