Nadchodzi sezon 2024 dopiero zaczynam w Riyadzie. Najlepsi gracze na świecie uroczyście powracają do Arabii Saudyjskiej z P1 Premier Padel. Z jakim rankingiem rozpoczynamy nowy rok? Odpowiedź poniżej!

Mężczyźni

Jak widać królem nowego rankingu jest Arturo Coello, ale jako że jego partner Agustin Tapia nie grał w pierwszych turniejach Premier Padel w 2022 r., para, która dominowała w 2023 r. na rynku World Padel Tour zaczyna z numerem 2 w Riyadzie, za Hiszpanami Lebronem i Galanem.

Zauważamy, że Jon Sanz, choć w 12 roku znajdował się w pierwszej dwunastce WPT, znalazł się na 2023. pozycji. Agustin Gomez Silingo, który ponownie upadł poprzedni w zeszłym roku osiągnął nieoczekiwane 27. miejsce. Pablo Lima, mimo że oficjalnie jest na emeryturze, nadal jest jedenastym zawodnikiem na świecie. Jeśli więc będzie miał ochotę wziąć udział w kolejnym turnieju, może mieć nadzieję, że wystartuje w gronie najlepszych rozstawionych. Mimo to jest mało prawdopodobne, że Brazylijczyk, zmęczony życiem sportowca na wysokim poziomie, w zeszłym roku zakończył karierę nieco przedwcześnie z powodu problemów fizycznych i wydawał się bardzo szczęśliwy, że może przestać grać na torze.

Na koniec zauważamy, że Luciano, znany jako Lucho Capra, nowy partner Beli i członek Team Wilson, widzi, że jego imię zostało nieco zniszczone przez FIP, co spowodowało małą mieszankę Luciano i Lucho…

Femmes

Wśród dziewcząt, co nie jest zaskoczeniem, są Ari Sanchez i Paula Josemaria, królowe padel świata w ostatnich latach, które zajmują czołowe miejsca w rankingach ranking.

Podobnie jak Pablo Lima, bliźniacy Alayeto już jakiś czas temu ogłosili, że odchodzą na emeryturę, ale na początku roku nadal znajdują się w pierwszej szesnastce rankingów.

Pomiędzy 21. a 30. miejscem wyraźnie zauważamy umiędzynarodowienie padel wśród pań, z obecnością Francuzki Alix Collombon, Włoszki Carolina Orso i weteranki Carolina Navarro, pochodzącej z Hiszpanii, która gra dla Szwecji na międzynarodowych konkursach. Dodaj do tego wielu Argentyńczyków, wielu Hiszpanek oraz dwie Portugalki Araujo i Nogueira, a otrzymasz sześć krajowych selekcji reprezentowanych wśród dziewcząt z pierwszej trzydziestki w porównaniu do trzech wśród mężczyzn (Argentyna, Hiszpania i Brazylia)!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !

Tagi