Były angielski zawodowy tenisista, Tima Henmana, żartuje na kanałach Eurosportu, kiedy o tym opowiada Rafa Nadal i dekadę dominacji na ochrowej ziemi Roland-Garros.

Żaden gracz nie dominował na turnieju tak długo i tak w przeważającej mierze jak „Król gliny” na turnieju Roland Garros.

Aby zilustrować swoje uwagi, gdy zbliżał się powrót Nadala, Henman wyraził się z humorem: „Myślę, że gdy tylko że kojarzycie Rafę Nadala i Rolanda-Garrosa w tym samym zdaniu, Rafa jest automatycznie faworytem. Nawet jeśli grał padelpowiedzielibyśmy, że w Roland-Garros Rafa jest faworytem.”

To stwierdzenie może wydawać się nieco komiczne, ale opiera się na dziesięcioleciach niezrównanej dominacji Nadala na paryskiej mączce.

Historia Nadala w Rolandzie Garrosie i jego wyjątkowe osiągnięcia na mączce czynią go wyraźnym faworytem w tenisie, ale w oczach fanów także w innych dyscyplinach sportowych, w których może nie być tak kompetentny, jak np. padel. Humor Henmana jest oczywisty, w rzeczywistości nie jest pewien, czy Nadal może przodować na kortach tenisowych. padel w Roland-Garros, ponieważ tak dobrze radzi sobie w tenisie.

Pamiętajcie, że trzecia edycja Paris Major odbędzie się w dniach 28 września – 6 października, tuż po igrzyskach olimpijskich. Co więcej, Nadal powinien być obecny, aby spróbować zdobyć złoty medal w tenisie na Roland Garros.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.