Podejmijmy temat taktyka padel ; regularność. To tyle dla graczy początkujący że profesjonalnyzrozumienie, jak ważne jest unikanie błędów, sprawi, że będziesz lepszy.

Le padel to wyjątkowy sport, który musi stworzyć własną tożsamość w porównaniu z innymi sportami, ale także stworzyć własną tożsamość w każdym kraju. Dziś wiele osób kopiuje styl hiszpański czy argentyński, ale nie ma wątpliwości, że za kilka lat pojawią się style szwedzkie, włoskie i australijskie.

Zanim tam dotrzemy, musimy zrozumieć, że padel to przyjazny sport, w którym przede wszystkim poszukuje się dobrej zabawy i dobrej zabawy. Zdobywając kolejne poziomy, niektórzy gracze mają tendencję do zapominania o tej bazie, co może spowodować utratę motywacji lub spowolnienie postępów.

Ponieważ większość z nas nie jest gwiazdami padel świata, więc najpierw będziemy chcieli się dobrze bawić i oczywiście spróbujemy walczyć na torze, aby wygrywać mecze, które przychodzą z uśmiechem i szacunkiem.

Jak się bawić padel ?

Odpowiedź jest prosta. Będąc regularnym. Jeśli przy każdym uderzeniu piłki punkt kończy się zwycięskim uderzeniem lub błędem, czy będziesz się dobrze bawić? Zdecydowanie nie. Więc tutaj jest podstawa padel ; prawidłowość. Naucz się nie ryzykować i zostań metronomem z samego dołu toru. Każdy ma swoją tożsamość, którą możemy poświęcić na poznanie 0 błędów. Gdy poczujesz się komfortowo, będziesz miał mnóstwo czasu, aby odcisnąć w swojej grze tę tożsamość, która czyni cię tym, kim jesteś.

Jak być regularnym?

Wszystko zaczyna się na dole toru. Mieć i znać odpowiednią pozycję, która pozwoli Ci na dostęp do wszystkich strzałów obronnych. Opanuj wysokość piłek do uderzeń w najlepszych możliwych warunkach, naucz się odczytywać trajektorie piłek i ich odbicia na szybach. Opanowanie forhendu i bekhendu oraz możliwość „podania” piłki dziesiątki razy bez zdawania sobie sprawy z faulu, powinno być częścią twojej nauki.

Jeśli jesteś początkującym, swoje pierwsze partie zrób z tyłu toru, aby przyzwyczaić się do całej tej pracy polegającej na czytaniu piłki, ustawianiu, regularności, która uczyni z ciebie świetnego partnera lub przeciwnika z kim i przeciwko któremu jest. przyjemność z gry (przepraszam, ale jeśli to ty zdajesz sobie sprawę z błędu przy każdym dotknięciu piłki, ryzykujemy, że nie będziemy cię zbyt często wzywać, aby zaoferować ci gry ...). Stopniowo dodawaj struny do łuku za pomocą ataków, salw, bandejas… nie pomijaj kroków, twoja nauka na tym ucierpi.

Jak popracować nad regularnością?

Najlepszy jest kosz. Powtarzanie, szukanie automatyzmu to najlepsza metoda przyswojenia wszystkich wymienionych wyżej elementów. Oczywiście, jeśli weźmiesz padel z monitorem i pozwól im pracować w tej części gry, poprawisz się szybciej, niż gdybyś chciał pracować samodzielnie.

1 na 1 to dobra metoda. Z kimś na twoim poziomie lub wyższym spróbuj dokonać wymiany i nie zdobyć punktu. Staraj się rozpoczynać każdy strzał ze swojej „strefy komfortu” na dole toru, z tą samą pozycją oczekiwania, z takim samym przygotowaniem, tym samym rodzajem ruchu i przede wszystkim taką samą prędkością piłki.

Wreszcie ściana lub gra sama skierowana do ściany lub szyby. Ćwiczenie na ścianie pozwala zwolnić prędkość piłki, aby znaleźć rytm, który Ci odpowiada, odczytać piłkę i szybko się przygotować. Chcesz szybko się rozwijać? Ściana przez 15 minut dziennie.

Proces prawidłowości może zająć więcej czasu, aby przyswoić sobie osoby, które nie mają wykształcenia sportowego lub rakietowego. Nie wahajcie się poświęcić kilku euro na kursy skupione na tej fazie, które pozwolą Wam spędzić z uśmiechem na torze wspaniały czas, będący podstawą naszego sportu, nawet na najwyższym poziomie.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.