Od 2 do 10 w lipcu, Plessis-Bouchard, jedna z warowni Padel ligi Val d'Oise, ponownie zorganizowała (po zeszłym sezonie) regionalne fazy mistrzostw Francji w wiosłowaniu zorganizowane przez Ligue du Val d'Oise.

Obserwacja 1er: wyraźna ewolucja liczby rejestrujących, ponieważ w fazach regionalnych zliczono pary 11 wprowadzone u mężczyzn, a pary 5 u kobiet.

Sędzia David Ferreira wyjaśnia, że ​​„w tym roku można by zrobić mecze i stół”.

Większość graczy pochodziła z klubów Padel 3 ligi Val d'Oise: Plessis Bouchard / Auvers-sur-Oise / Montmagny.

Obserwacja 2e: Ulubione przechodzą.

Po stronie kobiet para 4e dotarła do francuskich mistrzostw 2015, Sabrina Rioja (TC Auversois) i Monica Blankson-Hemans (TC Jocassien) pokonali swoich wiecznych trenujących przeciwników Emilie Leborgne (TC Auversois) i Delphine Lambert (TC Auversois).

Jeśli chodzi o mężczyzn, para Morgan Mannarino (ACS Cormeillais) i Jérémy Ritz są ogromną siłą uderzeniową ligi Val d'Oise. Wygrywają z Jeremie Campos (ACT Ermont) i Vincentem Lévy (TC Montmagny Ch. Grimaud).

Do zobaczenia w interregionach 24 i 25 we wrześniu. Miejsce to musi być jeszcze ustalone.

Sabrina Rioja

Zdjęcia: Sabrina Rioja - Val d'Oise Tennis League
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.