W dniach 2–10 lipca w Plessis-Bouchard, jednej z warowni Padel w lidze Val d'Oise, ponownie (po zeszłym sezonie) odbyły się regionalne fazy mistrzostw Francji w Padel organizowane przez Ligue du Val d'Oise.

Pierwsza obserwacja: wyraźna ewolucja liczby rejestrujących, ponieważ w fazach regionalnych zarejestrowano 1 par zarejestrowanych dla mężczyzn i 11 par zarejestrowanych dla kobiet.

Sędzia David Ferreira wyjaśnia, że ​​„w tym roku rozegrano mecze grupowe i stół”.

Większość zawodników pochodziła z 3 klubów Padel ligi Val d'Oise: Plessis Bouchard / Auvers-sur-Oise / Montmagny.

Obserwacja 2e: Ulubione przechodzą.

Wśród kobiet, para, która zajęła czwarte miejsce na Mistrzostwach Francji w 4 roku, Sabrina Rioja (TC Auversois) i Monica Blankson-Hemans (TC Jocassien) pokonały swoich wiecznie trenujących przeciwniczek Emilie Leborgne (TC Auversois) i Delphine Lambert (TC Auversois).

U mężczyzn para Morgan Mannarino (ACS Cormeillais) i Jérémy Ritz jest ogromną siłą uderzeniową ligi Val d'Oise. Wygrywają z Jéremie Campos (ACT Ermont) i Vincentem Lévy (TC Montmagny Ch. Grimaud).

Do zobaczenia w interregionach 24 i 25 we wrześniu. Miejsce to musi być jeszcze ustalone.

Sabrina Rioja

Zdjęcie: Sabrina Rioja - Val d'Oise Tennis League
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.